ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cabotová Meg (*01.02.1967)

­­­­

Princezniny deníky (3)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Místo pro princeznu!)

Deník čtrnáctileté americké dívky, jež se najednou stane princeznou jedné malé evropské země.
Mia je celkem obyčejná americká dívka, která má své "puberťácké" problémy. Ovšem až do té doby, než zjistí, že se stane princeznou Genovie, malé evropské země. Takže ke všem těm starostem s matematikou, kamarádkami i kamarády se přidávají další problémy s tím, jak se stát správnou princeznou. Jak to všechno Mia nakonec zvládne?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group (Knižní klub) v Praze roku 2001. Z anglického originálu The Princess Diaries přeložila Eva Lapáčková. Počet stran: 230. ISBN: 80-242-0697-8.

NÁMĚT:

Smyšlený příběh o princezně genovské

DOBA A MÍSTO:

New York, neznámá doba (nedávná minulost nebo současnost)

HLAVNÍ POSTAVY:

Mia Thermopolisová - princezna genovská, nejlepší kamarádka Lilly Moscovitzové
Lilly Moscovitzová - nejlepší kamarádka Mii Thermopolisové

STRUČNÝ OBSAH:

Mia Thermopolisová se od svého tatínka Philipa, genovského krále, dozví, že je Amelia Mignonette Grimaldi Thermopolis Renaldo, genovská princezna a nástupkyně genovského trůnu.

Většina této knížky vypráví o tom, jak se Mia vypořádává s novináři a popularitou, jak zvládá problémy ve škole a hlavně v matematice. Klid jí nepřináší ani vztah maminky s matikářem. Pochopení Mia nenachází ani u své kamarádky Lilly, jež nerozumí náhlé změně v Miině chování...

JAZYK:

Spisovný; budoucí čas, cizí slova

CITÁT Z KNIHY:

"Už nejsi Mia Thermopolisová."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niki J., 18.02.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Meg Cabotová - Princezniny deníky (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­