ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cabotová Meg (*01.02.1967)

­­­­

Princezniny deníky (2)

Čtrnáctiletá Mia Thermopolisová řeší spoustu problémů. Její matka chodí s jejím učitelem matematiky, ze které propadá, líbí se jí Josh Richter a navíc do New Yorku přijede její otec a oznámí jí, že je knížetem Genovie, malého evropského knížectví. To znamená, že ona je princezna a jednou bude muset vládnout zemi.
Její babička Grandmère jí dává "hodiny princeznování", nechá ji ostříhat a celkově se snaží změnit její vzhled a styl oblečení. Kvůli svému vzhledu se pohádá se svou kamarádkou Lilly, protože nikdo ještě netuší, že je princezna. Prozradí se to ve chvíli, kdy se její fotka objeví na stránkách novin.
Mii si najednou začnou všímat bohatí arogantní studenti, kteří se chtějí přiživit na její slávě. Jedním z nich je i Josh Richter, který ji pozve na školní ples. Nicméně se ukáže, že ho Mia zajímá jen kvůli slávě a penězům, na ples pošle novináře a přede všemi Miu ztrapní. Ta si to ale nenechá líbit, řekne mu, co si o něm myslí a uteče na dívčí záchodky. Tam za ní přijde její kamarádka Tina a také Lilly, která se na ni už nezlobí. Mia stráví zbytek plesu s bratrem Lilly Michaelem - při rychlých písničkách si povídají a při pomalých tancují. Mia se také dozví, že už nepropadá z matematiky. Díky všem těmto okolnostem se cítí velmi šťastně.

Kniha je psána formou deníku s pěkným stylovým a grafickým zpracováním.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 02.07.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Meg Cabotová - Princezniny deníky (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)