ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

   
­­­­

Harry Potter a Ohnivý pohár (2)

Toto je 4. díl z řady knih o malém kouzelníkomi Harrym Potterovi...

Harry opět nastupuje již 4. rokem do školy čar a kouzel v Bradavicích. Tentokrát se na ní koná turnaj 3 kouzelnických škol - Bradavice, Krásnohůlky a Kruval. Soutěží se o pohár. Když všichni soutěžící dojeli do Bradavic, tak Brumbál přinesl Ohnivý pohár, do kterého mají žáci, kterým je již 17 let, házet lístečky se svým jménem, pokud mají zájem o účast. Slavnostního dne přinesl Brumbál opět pohár a ten měl vyvrhnout 3 lístečky se jmény (1 člověk = zástupce 1 školy), jenže on vyvrhl 4 - na 1. byl Fleur Delacourova za Krásnohůlky, na dalším pak Viktor Krum za Kruval a za Bradavice byli vybráni 2 - cedrick Diggory a HARRY POTTER. Samou záhadou bylo, že mu bylo teprve 14 a sám do poháru lísteček hodit nemohl, přesto musel soutěžit...

1. disciplína byl boj s maďarským trnoocasým drakem, 2. bylo vytáhnout z jezera svého kamaráda Rona a 3. úkol ukládal dostat se do středu bludiště a tam vzít pohár. Do středu se dostali i Cedrick, i Harry. Dohodli se, že jej chytí zároveň a tak i udělali, jenže to nebyl pohár, ale někdo jej proměnil v znášedlo, které tyto 2 osoby přeneslo na hřbitov. Zde byl Cedrick zabit sluhou Voldemorta a Harry se setkal tváří v tvář Voldemortovi. Utkal se s ním, ale Harrymu se naštěstí podařilo uniknout zpět do Bradavic... Tam následovala vysvětlení a smutek za Cedricka - vysvětlení bylo takové, že nový profesor obrany proti černé magii nebyl Pošuk Mooody, ale jeden z mnoha stoupenců pána zla - Voldemorta - Barty Skrk. Ten se potom přiznal ke všemu mimo jiné také k tomu, že to on hodil Harryho jméno do poháru... Vše dobře dopadlo...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DEDEONKA, 17.06.2005

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bajky barda Beedleho, Bajky barda Beedleho (2), Bajky barda Beedleho (3)
-Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Fénixův řád (2), Harry Potter a Fénixův řád (3), Harry Potter a Fénixův řád (4), Harry Potter a Fénixův řád (5), Harry Potter a Fénixův řád (6), Harry Potter a Fénixův řád (7)
-Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Kámen mudrců (2), Harry Potter a Kámen mudrců (3), Harry Potter a Kámen mudrců (4), Harry Potter a Kámen mudrců (5), Harry Potter a Kámen mudrců (6), Harry Potter a Kámen mudrců (7), Harry Potter a Kámen mudrců (8), Harry Potter a Kámen mudrců (9), Harry Potter a Kámen mudrců (10), Harry Potter a Kámen mudrců (11), Harry Potter a Kámen mudrců (12)
-Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Ohnivý pohár (2), Harry Potter a Ohnivý pohár (3), Harry Potter a Ohnivý pohár (4), Harry Potter a Ohnivý pohár (5), Harry Potter a Ohnivý pohár (6), Harry Potter a Ohnivý pohár (7), Harry Potter a Ohnivý pohár (8)
-Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Princ dvojí krve (2), Harry Potter a Princ dvojí krve (3), Harry Potter a Princ dvojí krve (4)
-Harry Potter a Relikvie smrti, Harry Potter a Relikvie smrti (2), Harry Potter a Relikvie smrti (3), Harry Potter a Relikvie smrti (4), Harry Potter a Relikvie smrti (5)
-Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Tajemná komnata (2), Harry Potter a Tajemná komnata (3), Harry Potter a Tajemná komnata (4), Harry Potter a Tajemná komnata (5), Harry Potter a Tajemná komnata (6)
-Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (2), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (3), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (4), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (5), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (6), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (7), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (8)
Čítanka-Čaroděj a skákající hrnec (Bajky barda Beedleho)
-Harry Potter a Kámen mudrců
-Harry Potter a Ohnivý pohár
-Harry Potter a Princ dvojí krve
-Harry Potter a Relikvie smrti
-Harry Potter a Tajemná komnata
­­­­

Diskuse k výpisku
Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Ohnivý pohár (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­