ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

   
­­­­

Harry Potter a Kámen mudrců (7)

- 1. kniha ze série dobrodružství Harryho Pottera

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele připomínající blesk - to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná mladá spisovatelka J.K.Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií...

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Harry Potter - jedenáctiletý chlapec, který umí čarovat, je odvážný a talentový; je známý, protože jako jediný přežil útok Voldemorta; je kamarádský a ke všem spravedlivý, svým přátelům se snaží vždy pomoci; jeho rodiče již zemřeli, ale on je moc miluje a chce se o nich dozvědět co nejvíce informací; stává se také chytačem kolejního týmu ve famfrpálu
Hermiona Grangerová - studentka prvního ročníku Školy čar a kouzel v Bradavicích; velmi chytrá a vzdělaná; je vždy dobře informovaná a na vše připravená; je snaživá, šikovná, rozumná a cílevědomá, ráda čte knihy
Ron Weasley - student prvního ročníku Školy čar a kouzel v Bradavicích, má spoustu bratrů a jednu sestru a všichni mají zrzavé vlasy; pochází z chudé rodiny; je velmi zbrklý, až nešikovný; umí hrát šachy a je velmi kamarádský, Harryho ve všem následuje a stane se jeho nejlepším přítelem; pro druhé je ochoten se obětovat, a to i v případě, kdy může přijít o život

DĚJ:

Když se začnou blížit Harryho jedenácté narozeniny, začnou se kolem něj dít divné věci. Vše se vysvětlí příchodem obra Hagrida. Harry umí kouzlit a letos má nastoupit do Školy čar a kouzel v Bradavicích. S tím sice nesouhlasí jeho strýček, ale nic proti tomu nezmůže. S pomocí Hagrida si Harry koupí vše potřebné do nové školy a může vyrazit. Na nádraží se seznámí s Ronem a ve vlaku poté s Hermionou a Draco Malfoyem. Ron a Hermiona se stanou jeho přáteli, ale Draco bude stát celou dobu proti Harrymu. Tři kamarádi jsou přiřazeni do stejné koleje, Nebelvíru, a Draco do Zmijozelu. Schodiště vedoucí do jednotlivých kolejí se často mění, a tak se stane, že se kamarádi dostanou do třetího patra, kam je přístup zakázán. Objeví tříhlavého psa, jenž podle nich něco hlídá. Pátráním dojdou k závěru, že hlídá Kámen mudrců, který je elixírem života. Myslí si, že ho chce někdo ukrást. Podezírají učitele Snapa, jenž však Kámen mudrců chrání. Tím, kdo se ho chce zmocnit, je profesor Quirrell, který v sobě má Voldemorta, vraha Harryho rodičů. Harry se mu postaví, Quirrella zabije a Kámen získá. Aby nemohl být už nikdy použit ve prospěch zla, rozhodne se ředitel Bradavic, Albus Brumbál, že Kámen zničí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Malenicka, 14.01.2009

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bajky barda Beedleho, Bajky barda Beedleho (2), Bajky barda Beedleho (3)
-Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Fénixův řád (2), Harry Potter a Fénixův řád (3), Harry Potter a Fénixův řád (4), Harry Potter a Fénixův řád (5), Harry Potter a Fénixův řád (6), Harry Potter a Fénixův řád (7)
-Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Kámen mudrců (2), Harry Potter a Kámen mudrců (3), Harry Potter a Kámen mudrců (4), Harry Potter a Kámen mudrců (5), Harry Potter a Kámen mudrců (6), Harry Potter a Kámen mudrců (7), Harry Potter a Kámen mudrců (8), Harry Potter a Kámen mudrců (9), Harry Potter a Kámen mudrců (10), Harry Potter a Kámen mudrců (11), Harry Potter a Kámen mudrců (12)
-Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Ohnivý pohár (2), Harry Potter a Ohnivý pohár (3), Harry Potter a Ohnivý pohár (4), Harry Potter a Ohnivý pohár (5), Harry Potter a Ohnivý pohár (6), Harry Potter a Ohnivý pohár (7), Harry Potter a Ohnivý pohár (8)
-Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Princ dvojí krve (2), Harry Potter a Princ dvojí krve (3), Harry Potter a Princ dvojí krve (4)
-Harry Potter a Relikvie smrti, Harry Potter a Relikvie smrti (2), Harry Potter a Relikvie smrti (3), Harry Potter a Relikvie smrti (4), Harry Potter a Relikvie smrti (5)
-Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Tajemná komnata (2), Harry Potter a Tajemná komnata (3), Harry Potter a Tajemná komnata (4), Harry Potter a Tajemná komnata (5), Harry Potter a Tajemná komnata (6)
-Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (2), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (3), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (4), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (5), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (6), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (7), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (8)
Čítanka-Čaroděj a skákající hrnec (Bajky barda Beedleho)
-Harry Potter a Kámen mudrců
-Harry Potter a Ohnivý pohár
-Harry Potter a Princ dvojí krve
-Harry Potter a Relikvie smrti
-Harry Potter a Tajemná komnata
­­­­

Diskuse k výpisku
Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Kámen mudrců (7)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­