ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Arbes Jakub (*12.06.1840 - †08.04.1914)

­­­­

Trilobit

Nakladatelství: Státní nakladatelství krásné literatury
Počet stran: 337 stran
Rok vydání: 1960

DĚJ:

Bohatý student matematiky a inženýrství je znuděn životem. Chodívá na procházky po okolí Prahy a snaží se nějak zabavit. Při jednom z výletů dojde ke kamenolomu a najde zde podivný kámen se souměrným reliéfem. Vezme ho domů, ale myslí si, že nejde o nic zvláštního, a tak kámen zahodí. Ten spadne pod postel, kde ho objeví uklizečka. Aby pánovi nevyhodila něco důležitého, odloží kámen na stůl. Student se na něj znovu podívá a rozhodne se věnovat mineralogii a prozkoumat kámen. Stane se prvním člověkem, který objevil zkamenělého trilobita, který byl právě na onom kameni.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: vevericka.eva, 01.06.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Jakub Arbes - TrilobitMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­