ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.78
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Když příroda pláče

Jednou mě tak napadlo, co by se stalo, kdyby se příroda vzbouřila. Nebo ještě hůře - vzdala by se a nechala za sebou ničící se svět. Na koho by padla vina? Na lidi, kteří nerecyklují? Na vědce, kteří dělají ilegální experimenty na zvířatech? Nebo by se veškerá vina svalila na válčící země, kde se používají zbraně hromadného ničení? Pravda je asi taková, že za to můžeme svým způsobem všichni.

Jestliže to máme celou dobu před očima, proč tomu nezabráníme? Ale jde tomu vůbec nějak zabránit? Ke všemu potřebujeme nějaký důvod. Většina z nás si neuvědomuje, co může způsobit. Děda, jenž pálí odpadky na zahradě nebo terorista, který vyhodil letadlo s cestujícími do povětří. Vidíme rozdíl? V našich očích ano, ale v očích přírody ne. A důvod? Nejspíš to bude lidská omezenost.

Kdy to všechno začalo? V době, kdy si člověk uvědomil, že už nepatří mezi zvířata, a kdy sebe sama začal vnímat jako něco výjimečného. V té době jsme si řekli, že nezáleží na tom, co zničíme, ale pro co to zničíme. Přece aby se nám žilo lépe. Nic by nám v tom nemělo stát v cestě.

Mohla by nastat změna? Možná ano. Objevují se skupinky lidí, které podporují ochranu přírodního prostředí, recyklaci a podobné věci. Ale lidé jsou hloupí. Člověk jako jedinec může být velmi chytrý, ovšem pokud vidí více lidí dělajících totéž, připojí se, a tak to dělá většina. Proto si myslím, že ke změně buď nikdy nedojde, nebo bude příliš pozdě.

Vyřešení by existovalo jedině se změnou lidského myšlení. Pokud tedy nechcete přírodě ublížit, recyklujte odpad, jezděte na zemní plyn, bojujte za práva zvířat. A hlavně o tom, co děláte, musíte říct ostatním.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Když příroda pláče ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když příroda pláčeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)