ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarke Arthur Charles (*16.12.1917 - †19.03.2008)

­­­­

Svět záhad Arthura C. Clarka: A-Z od Atlantidy k Zombie

Poslední v řadě bestselerů, kterou zahájil Podivuhodný svět Arthura C. Clarka, je průvodce po záhadách od Atlantidy až po Zombie, plný tajuplných a podivuhodných teorií, které byly vymyšleny v touze po jejich vysvětlení.
Zničila Atlantidu přívalová vlna způsobena obrovským asteroidem z dalekého vesmíru? Nacházela se na náhorní plošině v Jižní Americe, na Sahaře nebo ve Středozemním moři, ve Švédsku, Velké Británii, Španělsku či na Bahamách? Existovala vůbec? Je zvláštní obraz na Turínském plátně středověký padělek nebo tvář Ježíše samotného - parograf vytvořený chemickou reakcí mezi teplotou těla a vápencem hrobky? Zmizela posádka Marie Celesty, protože loď napadli piráti nebo loď naložená alkoholem explodovala anebo protože velikánská oliheň stáhla všechny z paluby?
Tato kniha je plná podobných teorií. Mnohé z nich jsou zvláštnější než záhady samy. Všechny však podněcují smysl pro divy, který Clarke – jenž strávil celý život sbíráním a analyzováním nejpodivnějších a nejzáhadnějších událostí, objektů a fenoménů, které vesmír nabízí – nikdy neztratil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: byggr, 09.05.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Arthur Charles Clarke - Svět záhad Arthura C. Clarka: A-Z od Atlantidy k ZombieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­