ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarke Arthur Charles (*16.12.1917 - †19.03.2008)

­­­­

Kladivo boží (2)

Sci-fi román o blížící se zkáze lidstva, o velkému asteroidu, který byl náhodně objeven jedním amatérským astronomem. Hlavním hrdinou je zde Robert Singh, jehož kariéra je vedena úspěšným směrem a tak je ve svém profesionální věku 75 let a značnými zkušenostmi vybrán jako kapitán vesmírné lodě Goliáš, která putuje na záchranu lidstva. Původní plán, že Goliáš se upevní na asteroid nazvaný Kali, nevyšel a kapitán rozhodne o využití posledních zbytků paliva k odtlačení a tím k záchraně světa ale zároveň záhubě sebe a své posádky. V nouzové chvíli je vymyšlen nový plán a to použití bomby, tisíckrát silnější jak atomová. Tím se jednoznačně rozhodne o zhoubě posádky, odvrátí to však přímý střet se Zemí. Bomba však nevybuchne, ale její kinetická síla postačí k roztržení Kali a k odvrácení jejího kurzu. Posádka Goliáše, která už se rozloučila se svými životy, je zachráněna. Asteroid však nemine Zemi bez škod. Jeden z úlomků vstoupí na pár sekund do atmosféry a způsobí drastické tání ledovců a změnu klimatu. Je to však únosné oproti zkáze lidstva.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eva, 25.05.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Arthur Charles Clarke - Kladivo boží (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­