ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Březinová Ivona (*12.05.1964)

­­­­

Kde jsi, pierote?

Hlavní hrdinkou je šestnáctiletá dívka Jiřina, která studuje na učnáku obor kadeřnice. Od mala se ale chtěla stát herečkou, ovšem to jí bohužel nevyšlo. Nevzdává se ale svého cíle. V tomto příběhu to zkusí jinak, aby došla k tomu svému vysněnému. Přihlásí se jednoho dne do agentury pro herecký kompars. V místnosti, kde se odevzdávaly dotazníky a kde byla i fronta na pohovor, se Jiřina seznámí s Líbou, která jí pomůže předběhnout několik lidí, kteří tam čekají, a stanou se z nich kamarádky.
Jiřinou ji pomalu nikdo neoslovuje, je pro všechny Žorža. Taková uličnice. Rodičům to je jedno, že se přihlásila na konkurz herečky. Její starší bratr si z ní dělá jen srandu. Žoržu ale tato firma vezme jako herečku, a tak se sem tam objeví v nějakém tom filmu. Ale nejvíce ji trápí to, že nemá žádného kluka, který by ji měl rád. Její kadeřnické schopnosti se jí v této agentuře hodí, jednou totiž Žorža zastoupí kadeřnici a od všech dostane pochvalu, protože je zachránila.
Najednou se vše obrací k dobru. Žorža je šťastná a ke všemu jí nějaký idol píše básničky, dostala od něj i knihu. Stále se ptá, kdo by to mohl být? Ke konci příběhu zjistí, jaký mladý muž ji má rád. Zjistí ještě i to, že se celou dobu pohyboval okolo ní. Byl to ten kluk, který ji tehdy viděl na konkurzu. Tehdy měl brýle a nevypadal moc hezky, ale kvůli ní se změnil...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 29.02.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Ivona Březinová - Kde jsi, pierote?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­