ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Březinová Ivona (*12.05.1964)

­­­­

Holky na vodítku: Jmenuji se Alice

Máma je učitelka a už z toho má nervy v háji, a proto na vše bere prášky. A Alici stále říkala: "Nejez, nepij, nekuř! A nehrb se pořád!" Táta byl kuřák a Aličina máma mu neustále kvůli tomu nadávala. A její bratr Vilém byl maminčin mazánek.
Alice byla vždy nejlepší, ale po přestupu na gymnázium se vše začalo zhoršovat. Známky šly dolů apod. Kamarádky jí nabídly nějaké prášky, které jí velice pomáhaly ve výkonech. Jednou s nimi šla na diskotéku a potkala tam nějakého kluka s marihuanou. Na další diskotéce, kde byla s partou, která jí nabídla její první dávku drogy, potkala Metoda, který jí dal pervitin. A tím spolu začali chodit. Na pervitinu začala byt závislá a potřebovala stále více peněz na dávky. Musela si tedy vymýšlet různé věci, aby jí táta nějaké peníze dal. Na dně skříně měla stříkačky s pervitinem. To vše našel její bratr a aby to neřekl mámě, musela mu napsat úkol. Ale ta to i tak zjistila při uklízení. Když Alice přišla domů, její máma chtěla vidět ruce. Byly celé propíchané. Alice se s nimi pohádala, že neví, kdo je větší feťák, když táta neustále kouří a máma bere prášky. Druhý den za ní máma přišla, aby ji poprosila, aby přestala. Souhlasila, ale lhala. Táta pozastavil kapesné, tak prodala video, šperky... Když se to provalilo, máma ji vyhnala z bytu. Šla k Metodovi. Když tam dorazila, měl v sobě akorát heroin. Tak ho Alice taky zkusila a měla na mále. Jednou šla s Metodem po ulici a potkala tátu. Ten ji prosil, aby se vrátila, že máma je kvůli tomu na zhroucení. Ona odmítla. Před tátou se tvářila, že to s Metodem klape, ale naopak. Bral jen heroin a Alici ho neustále nabízel, jenže ta po první zkušenosti nechtěla. To je rozdělovalo. Jednou něco musela sehnat a chytil ji někdo z ochranky. Nakonec ji pustili. Znovu zkusila heroin, tentokrát opatrně a byla z toho nadšená. Začala být závislá na heroinu. Metoda sebrali a v zápětí ho poslali natrvalo do uzavřeného oddělení psychiatrie. Slíbil jí, že až se vyléčí, tak ji vezme na horskou chatu. Metod utekl a opět fetoval. Později se Alice ocitá na psychiatrii. Rodiče si ji vzali k sobě domů a tím jí dali ještě jednu šanci. Každý den ji kontrolovali ruce. Jednou to nevydržela a píchla si. Rodiče ji tak odvezli zpět na léčebnu. Tam jí přišel dopis, že se Metod předávkoval a zemřel.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 16.06.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Ivona Březinová - Holky na vodítku: Jmenuji se AliceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­