ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Březinová Ivona (*12.05.1964)

­­­­

Lauro, ty jsi ale číslo

- dívčí román

Veselé i vážné vyprávění třináctileté Laury, která se poprvé setkává s láskou, ale i s těžko řešitelnými problémy.

Hlavní hrdinkou tohoto příběhu je třináctiletá Laura, která prochází školní výukou úspěšně. Nemá s ní žádné problémy. Má moc ráda fotbal a tak není divu, že Laura hraje za dívčí fotbalové mužstvo. Její tatínek ji v tom podporuje. Proč taky ne? Vždycky chtěl mít kluka a nakonec se mu narodila holčička. Laura od malinka nechtěla nosit nějaké ty dívčí věci, ani si nechtěla hrát s panenkami. Více ji přitahovaly autíčka. Prostě to byla taková klučičí holka.
Tamara je sestrou Laury. Je jí šestnáct let a připadá si, jako kdyby spolkla celý svět. Myslí si, že je už dospělá, ale není tomu tak. Chodí s klukem narkomanem, tento vztah jí moc neprospívá. Ve škole už není taková, jaká byla. Zhoršila si známky na vysvědčení. A ke všemu sama bere prášky na zhubnutí, které jí také na zdraví moc nepřidávají.
Laura je šťastná dívka. Miluje svého Dalibora a svůj fotbal. Jednoho dne tam přichází nová hráčka. Laura po nějakém čase zjistí, že si něco píchá. Avšak spoluhráčka to otáčí a vysvětlí jí, že to je jen inzulín. To Laura pochopí, protože její tatínek si jej taky píchá - onemocněl cukrovkou a od té doby ho jeho žena drží na dietě a nic mu nedopřeje. Laura své spoluhráčce sice slíbila, že to nikomu neprozradí, aby nebyla ostatními odsouzená, ovšem někomu se s tím svěřit musela. A tak si o tom promluvila s Daliborem, který byl synem lékařem. Dalibor si po jejím vyprávění myslí, že ta dívka, o kterou si Laura dělá starosti, nebere inzulín, ale píchá si přeci jen něco jiného. Ke Konci příběhu se to vše objasní a pravda vyjde na povrch; Dalibor se nemýlil...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 02.03.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Ivona Březinová - Lauro, ty jsi ale čísloMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­