ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Březinová Ivona (*12.05.1964)

   
­­­­

Holky na vodítku: Jmenuji se Ester

Hlavní postavou je mladá Ester, která využívá pohostinství rodinného přítele Romana k tomu, aby mohla hrát automaty. Sama si neuvědomuje, že dnem a nocí se z ní stává gamblerka. Pozná Kristiana, do kterého se zamiluje a pak zjistí, že ji nikdy neuvidí - je slepý. Když ji rodiče vyhodí z domu, tak odejde ke Kristianovi. Je u něj štastná, cítí se tam dobře, ale chybí jí hraní na automaty. Když to nemůže vydržet, začne okrádat Kristiana a za jeho peníze hraje. Kristian však na to brzy příjde, s Ester se pohádá a vyhodí ji z bytu. Ester se zamotává do dluhů, které rostou a nakonec kvůli dluhům musí vykrást auto a přitom ji chytí policajti a je odvezena do léčebny Bezdíkov, kde se seznámí s feťačkou Alicí a bulimičkou Martinou. Nakonec pochopí, že je aspoň někdo, kdo ji má rád a komu na ní záleží.

VLASTNÍ NÁZOR:

Problém zvaný gamblerství mi dříve přišel vzdálený. Díky této knize jsem se o tom dozvěděla víc a zjistila jsem, že díky tomu není člověk méněcenný, ale spíš by se mu mělo pomoct.
Kniha byla místy veselá, místy smutná. Doporučila bych ji nejenom dětem ale i dospělým, aby se o gamblerství dozvěděli co nejvíce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: dáblíček smajlinka, 14.03.2006

­­­­

Diskuse k výpisku
Ivona Březinová - Holky na vodítku: Jmenuji se EsterMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­