ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Lord Voldemort (literární postava) (4)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2018 znělo Nezapomenutelná záporná postava a jednalo se o charakteristiku jedné ze záporných postav jmenovaných ve výchozím textu

Lord Voldemort, jindy nazývaný Pán zla, bezpochyby patří mezi nejobávanější kouzelníky. Většina lidí se bojí vyslovit jeho jméno. Jeho cílem je zbavit svět mudlovských kouzelníků, kouzelníků bez vznešeného kouzelnického původu. Jeho úhlavním nepřítelem je chlapec jménem Harry Potter - podle mnohých vyvolený, aby nadobro zničil Pána zla.

Svým vzhledem vzbuzuje strach. Jeho mrtvolně bílá pleť upoutá pozornost všech kolemjdoucích. Nejčastěji z jeho výrazu lze vyčíst nenávist, někdy nenávistný a pošetilý úsměv. Nelze si nevšimnout, že mu chybí nos. Místo něj má drobný výstupek z tváře umožňující zhoršené dýchání. Je velice štíhlý a vysoký. Z jeho prstů vyčuhují dlouhé neupravené nehty. Nepoužívá žádnou pokrývku hlavy, přestože mu scházejí vlasy. Neuvidíte ho v ničem jiném než ve svém černém kouzelnickém plášti, který mu sahá od ramen až po kotníky. Vždy se pohybuje zcela bos, boty nejsou jeho výsadou. Pohybuje se velmi lehnou nadnášející chůzí.

Na jeho osobě však vzhled zcela určitě není ani zdaleka tak odpudivý jako jeho mysl. To, co se mu odehrává v hlavě, je nepřetržitý proud myšlenek směřující k pomstě, násilí, vraždění a ovládnutí světa. Je zcela posedlý touhou získat kontrolu nad kouzelnickým světem. V jeho hrůzných činech se nenechá zastavit nikým a ničím. Vše a kohokoliv, kdo mu stojí v cestě, bez zaváhání zničí. Nikdy neprojevuje náznaky empatie, lítosti, smutku. Právě naopak, v bolesti a utrpení ostatních se vyžívá. Je velice sebejistý, cílevědomý a vezme si, co se mu zachce. Nezdráhá se lhát a ušpinit si ruce.

Jeho postavu jsem si k charakteristice vybral, jelikož sérii o Harrym Potterovi dobře znám. Bezpochyby patří k těm nejhorším a nejméně oblíbeným záporným postavám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frayer, 06.04.2022

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lord Voldemort (literární postava) (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­