ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­

Březinová Ivona (*12.05.1964)

­­­­

Holky na vodítku: Jmenuji se Ester (3)

HLAVNÍ POSTAVY:

Ester - holka s početné rodiny, závislá na automatech
Kristián - slepý mládenec, zamilovány do Ester

DĚJ:

Patnáctiletá Ester má čtyři sourozence, o které musí pečovat, protože rodiče stále pracují, aby měli dostatek peněz na jídlo a činži. Ester se seznámí s Romanem, který vlastní hernu s automaty kousek od jejího bytu. Vždy před otevřením se tam Ester chodí učit, protože tam je klid, který doma na učení nemá. Roman ji nabídne, že upraví jeden hrací automat, aby častěji vyhrával a že ona by na něm hrála každý den, čímž by mu dělala vlastně něco jako reklamu. Ester to ráda přijme. Každý den si tak vydělá sto korun. Během své práce se v baru seznámí se slepým Kristiánem, pro nějž jsou automaty zdrojem příjmů, protože díky dobrému sluchu pozná, kdy má zatáhnout páčkou, aby vyhrál. Ale Romanovi se tohle nelíbí, zakáže tedy Kristiánovi, aby bar dále navštěvoval. Ester, která se za tu dobu do Kristiána zamilovala, dá u Romana v baru výpověď a už se v baru neukáže. Ale při své práci začala být Ester na automatech závislá. Pomalu začne krást věci rodičům, aby měla peníze na hru. Rodiče ji za to však vyhodí z domova, a tak se stěhuje ke Kristiánovi do bytu. Ale věci krade i zde, a proto mezi nimi dojde k velké hádce a Ester odejde bydlet na ulici. Začne vykrádat auta, ale chytí ji policie. Odsoudí ji na půl roku v zařízení pro mladistvé. Po vypršení trestu je Ester převezena do léčebny pro závislé. Jsou zde děti s různými závislostmi, například Alice je závislá na drogách nebo Martina trpí bulimií. V léčebně ji čekají dlouhé hodiny a dny, kdy se snaží zbavit své závislosti. Kristián jí pošle dopis, že byl na operaci očí a rád by se s ní setkal, když ji může konečně opravdu vidět. Jednoho dne lékař pošle Ester na poštu s penězi, ale po cestě musí projít kolem herny na náměstí a odolat pokušení. Ester to dokázala, prošla kolem herny bez chuti si zahrát na automatech. Zbavila se své závislosti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Soufla, 13.01.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Ivona Březinová - Holky na vodítku: Jmenuji se Ester (3)







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­