ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.72
Hodnoceno: 687x Prosím, ohodnoť práci

Harry James Potter (literární postava)

OSNOVA:

1. Úvod
2. Vzdělávání
3. Vzhled
4. Vlastnosti
5. Závěr


Harry Potter (celým jménem Harry James Potter) je hlavní hrdina ze série knih a filmů od britské spisovatelky J.K.Rowlingové, která se díky této knize proslavila po celém světě. Spisovatelka napsala sedm dílů s třemi doplňkovými knihami. V každém díle Harry potvrzuje, že něco velkého dokáže a je obětavý, nebojácný, milý a přátelský.
Harry se narodil 31. července 1980 v Godrikově dole. Bydlí v Kvikálkově spolu s tetou Petunií, strýcem Vernonem a rozmazleným bratránkem Dudleym. V této rodině nemá Harryho nikdo rád, protože se nedokáží smířit s tím, že Harry umí čarovat a oni jsou jen prostí mudlové. Mudlové jsou lidé, kteří neumí kouzlit, proto také tvrdí, že čáry neexistují.

Harry studuje společně s dvěma nejlepšími kamarády Ronem Weasleym (Ronald Bilius Weasley) a Hermionou Grangerovou (Hermiona Jean Grangerová) ve Škole čar a kouzel v Bradavicích na jedné ze čtyř kolejí jménem Nebelvír. Nebelvírský znak tvoří červenozlaté barvy a hlavním motivem je okřídlený lev stojící na zadních, který představuje statečnost a sílu Nebelvíru. Ve škole se nosí školní stejnokroj. Harry je zde štastnější nežli doma u svých nevlastních rodičů, kde nosí oblíbený starý svetr, tričko a kalhoty se zašitými dírami. Oblečení má poděděné po nevlastním bratránkovi Dudleym.

Harry je malý a hubený chlapec se zářivě smaragdovýma očima, jež zdědil po své matce. Má uhlíkově černé vlasy a nosí kulaté brýle. Pod mohutnějším nosem se skrývá poněkud užší pusa. Pod jeho čupřinou se klene čelo, které "zdobí" legendární nachová jizva ve tvaru blesku, jež mu zůstala jako smutná památka po události, kdy zlý čaroděj jménem lord Voldemort zabil jeho rodiče. Díky jizvě je také nazýván jako "chlapec, který přežil".

Po svých rodičích získal Harry kouzelnické schopnosti. Je zdvořilý, srdečný, chytrý, bystrý, skromný, často se podceňuje, ale také někdy nedokáže přiznat svou chybu. Je také velice odvážný, poněvadž už několikrát dokázal zachránit celý kouzelnický svět. Hermiona už nejednou mluvila o jeho záchranářském komplexu, kdy bezhlavě nasazuje svůj život pro ty, na kterých mu záleží. Takže je i velmi dobrý kamarád, vždyť kolikrát už pro své přátele nasadil i život. Harry nesnáší, když všichni zkoumavě civí na jeho jizvu.
Harry projevuje své city k jisté dívce jménem Cho Changová. Také osvobodil skřítka Dobbyho od zlých pánů a zajistil mu místo v bradavické kuchyni. Jeho oblíbenou zálibou je létání na koštěti a díky tomu se z něho stal nejmladší chytač famfrpálového družstva za Nebelvír. Mezi nejhorší vlastnosti Harryho patří neustálé neučení se, chození pozdě do hodin, porušování večerky a také porušování školního řádu, ovšem vždy pro dobrou věc. Za toto všechno dostal již hodně trestů, nejvíc od učitele lektvarů Snapea, se kterým se navzájem nesnáší.

A přišel čas na závěr. Jak jste si jistě mohli udělat obrázek, Harry je milý, přátelský, obětavý, ale má i pár špatných vlastností. Myslím, že každé dítě by určitě chtělo mít takového kamaráda. Já jsem si ho osobně vybral, protože jsem viděl i četl několik dílů a lákají mě všechna jeho dobrodružství. Jsem rád, že tak nadaná spisovatelka napsala tokovou úžasnou knihu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub Oliva, 21.10.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry James Potter (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­