ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.06
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Harry Potter (literární a filmová postava) (4)

Harry Potter je hlavní hrdina ze série knih a filmů od britské spisovatelky J.K.Rowlingové, která se díky této knize proslavila po celém světě. Spisovatelka napsala sedm dílů s třemi doplňkovými knihami.

Harry se narodil 31. července 1980 v Godrikově dole. Bydlí v Kvikálkově spolu s tetou Petunií, strýcem Vernonem a rozmazleným bratránkem Dudleym. V této rodině nemá Harryho nikdo rád, protože se nedokáží smířit s tím, že Harry umí čarovat a oni ne. Ve dvanácti letech nastoupí na kouzelnickou školu v Bradavicích.

Harry Potter je malý a hubený chlapec se zářivě zelenýma očima. Má uhlíkově černé vlasy a nosí kulaté brýle. Na čele má jizvu ve tvaru blesku, jež mu zůstala jako smutná památka po události, kdy zlý čaroděj jménem lord Voldemort zabil jeho rodiče. Díky jizvě je také nazýván jako "chlapec, který přežil".

Po svých rodičích získal Harry kouzelnické schopnosti. Je zdvořilý, srdečný, chytrý, bystrý, skromný, často se podceňuje, ale také někdy nedokáže přiznat svou chybu. Je také velice odvážný. Již mnohokrát někomu zachránil život, několikrát i jeho nejlepším kamarádům Hermioně a Ronovi. Ovšem se moc neučí, chodí pozdě do hodin a často porušuje školní řád, ale pro dobrou věc. Za to dostal již hodně trestů.

Jeho oblíbenou zálibou je létání na koštěti, díky čemuž se z něho stal nejmladší chytač famfrpálového družstva za Nebelvír, jeho kolej v Bradavicích.

Harry je jednou z mých oblíbených postav, mám ho velmi rád zejména díky jeho vlastnostem. Knihy s jeho příběhy jsem přečetl již mnohokrát a považuji je za skvěle napsané.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martet, 11.06.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry Potter (literární a filmová postava) (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­