ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.87
Hodnoceno: 119x Prosím, ohodnoť práci

Harry Potter (literární postava) (2)

Rád bych všem představil pana Harryho Pottera z knihy Harry Potter a Kámen mudrců.
Harry je obyčejný dvanáctiletý kluk s krátkými tmavými vlasy. Jeho kulaté brýle přelepené izolepou překrývají zvědavé oči. Na čele mu vyniká jizva ve tvaru blesku, kterou mu způsobil zlý černokněžník, který kdysi zabil Harryho rodiče. Krk i ruce má ten kluk celkem vyhublé, vlastně je vyhublý celý. Jeho šat, když je v kouzelnické škole, tvoří dlouhý černý hábit, ovšem když je doma u svých nevlastních rodičů Dursleyových na prázdninách, nosí starý oblíbený svetr, tričko a kalhoty se zašitými dírami jako každý kluk.
Již zmínění Dursleyovi nemají Harryho příliš v lásce a moc se o něj nestarají. Žije u nich celá dlouhá léta v malém, těsném přístěnku pod schody jako nějaké zvíře. Takový život ho proto přivedl k maximální samostatnosti a také odvaze. Je opravdu velmi odvážný. Do všeho se vrhá tvrdě a ničeho se nebojí. Má také často "svoji hlavu" a nedá si poradit. Jeho nelehký život mu tak připravuje mnohé zkoušky, kterými však projde většinou se ctí a sobě vlastní odvahou.
Harryho jsem si jako svou literární postavu vybral hned z několika důvodů. Jednak obdivuji jeho odvahu a lákají mě všechna jeho dobrodružství, která prožívá, a také proto, že jsem přečetl všechny díly příběhů o Harrym a mnohé jako bych prožil s ním.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: matesx3, 24.10.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry Potter (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­