ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 149x Prosím, ohodnoť práci

Harry Potter (literární postava) (3)

Rozhodla jsem se psát o hlavním hrdinovi série knížek J.K.Rowlingové - Harrym Potterovi, neboť on je mou nejoblíbenější literární postavou.
Harry je hubený, středně vysoký - ani velký, ani malý - zkrátka jako každý normální šestnáctiletý kluk. Jeho vzpurné, krátké vlasy, černé jako uhel, kontrastují s bledým obličejem, takže za malého osvětlení vypadá jako duch. Pod jeho čupřinou se klene čelo, které "zdobí" legendární jizva ve tvaru blesku - pozůstatek dávného konfliktu s černokněžníkem lordem Voldemortem. Zpod kulatých brýlí se na svět dívá zářivě zelenýma, smaragdovýma očima, které má po své matce. Jeho nos a ústa nejsou popsány, ale předpokládám, že v jeho obličeji nijak nedominují. Nejčastěji nosí školní uniformu - černý hábit.
Harry je odvážný, už několikrát dokázal zachránit celý kouzelnický svět, bohužel je i lehkomyslný. Hermiona už nejednou mluvila o jeho zachráncovském komplexu, kdy bezhlavě nasazuje svůj život pro ty, na kterých mu záleží. Takže je i velmi dobrý kamarád, vždyť nejednou pro své přátele nasadil i život. Harry nesnáší, když všichni zkoumavě civí na jeho jizvu. Je i chytrý, moudrý, klobouk mu řekl: "Nemáš špatnou hlavu." Harry i se svými přáteli neustále porušuje školní řád, ovšem vždy pro dobro věci. Jeho oblíbenou zálibou je létání na koštěti.
Na Harrym nejvíce oceňuji jeho odvahu a přátelství. Každé dítě by určitě chtělo mít takového kamaráda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: fleur_packyt, 14.10.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry Potter (literární postava) (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­