ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.04
Hodnoceno: 229x Prosím, ohodnoť práci

Harry Potter (literární a filmová postava) (3)

OSNOVA:

I.Seznámení s postavou
II.1. Vnější charakteristika
2. Vnitřní charakteristika
III.Můj vztah k osobě

Harry Potter je celosvětově známý. Je hlavní postavou všech sedmi dílů o čarodějnickém učni. Knihy napsala J. K. Rowlingová a všechny díly byly i zfilmovány.
Harry po svých rodičích zdědil čarodějnou moc. Když byl malý, rodiče mu zabil zlý čaroděj Voldemort. Chodí do školy čar a kouzel v Bradavicích.

Harry je štíhlé malé postavy, má velké zelené oči a na nose nosí kulaté brýle. Jeho vlasy jsou hnědé a nakrátko střižené, pod nimi schovává jizvu ve tvaru blesku. Jizva mu zůstala od doby, kdy čaroděj Voldemort zabil jeho rodiče. Tím je v příbězích znám. Ve své škole nosí obvykle bílou košili s černou kravatou, černý svetr i kalhoty a přes toto oblečení mívá přehozený černý hábit. Pro všechny případy má vždy u sebe kouzelnou hůlku a koště.

Harry je milý, přátelský a hodný. Také je obětavý, velmi učenlivý, chytrý i statečný. Když je jeho kamarád v nouzi, ihned mu pomůže. Bojuje proti zlým úmyslům nebo zlým věcem společně se svými kamarády Ronem a Hermionou. Ve snaze dovědět se něco o své minulosti, dostává sebe i kamarády často do velkého nebezpečí.

Harryho Pottera jsem si vybrala, protože jsem viděla všechny jeho díly a vždy se těším na jeho nová dobrodružství.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: blaníííísek, 10.11.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry Potter (literární a filmová postava) (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­