ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 291x Prosím, ohodnoť práci

Harry Potter (literární a filmová postava) (3)

OSNOVA:

I.Seznámení s postavou
II.1. Vnější charakteristika
2. Vnitřní charakteristika
III.Můj vztah k osobě

Harry Potter je celosvětově známý. Je hlavní postavou všech sedmi dílů o čarodějnickém učni. Knihy napsala J. K. Rowlingová a všechny díly byly i zfilmovány.
Harry po svých rodičích zdědil čarodějnou moc. Když byl malý, rodiče mu zabil zlý čaroděj Voldemort. Chodí do školy čar a kouzel v Bradavicích.

Harry je štíhlé malé postavy, má velké zelené oči a na nose nosí kulaté brýle. Jeho vlasy jsou hnědé a nakrátko střižené, pod nimi schovává jizvu ve tvaru blesku. Jizva mu zůstala od doby, kdy čaroděj Voldemort zabil jeho rodiče. Tím je v příbězích znám. Ve své škole nosí obvykle bílou košili s černou kravatou, černý svetr i kalhoty a přes toto oblečení mívá přehozený černý hábit. Pro všechny případy má vždy u sebe kouzelnou hůlku a koště.

Harry je milý, přátelský a hodný. Také je obětavý, velmi učenlivý, chytrý i statečný. Když je jeho kamarád v nouzi, ihned mu pomůže. Bojuje proti zlým úmyslům nebo zlým věcem společně se svými kamarády Ronem a Hermionou. Ve snaze dovědět se něco o své minulosti, dostává sebe i kamarády často do velkého nebezpečí.

Harryho Pottera jsem si vybrala, protože jsem viděla všechny jeho díly a vždy se těším na jeho nová dobrodružství.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry Potter (literární a filmová postava) (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)