ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 73x Prosím, ohodnoť práci

Harry Potter (literární postava) (4)

Harry Potter je hlavním hrdinou kouzelnického světa, který byl stvořen skvělou spisovatelkou Joanne Kathleen Rowlingovou.

Harry bydlí v Kvikálkově spolu s tetou Petunií, strýcem Vernonem a rozmazleným bratránkem Dudleym. V této rodině nemá Harryho nikdo rád, jelikož se nedokázali smířit s tím, že Harry dokáže čarovat a oni jsou jen prostí mudlové (lidi, kteří nedovedou čarovat). Proto také tvrdí, že kouzla neexistují.

Harry Potter je menší hubené postavy. Jako památka po Voldemortově útoku mu na čele zůstala jizva ve tvaru blesku, jíž skrývá pod krátkými, hnědými vlasy. Díky jizvě je také nazýván jako "chlapec, který přežil". Jeho oči jsou pronikavé, v barvě modrozelené, zakrývá je kulatými brýlemi. Pod mohutnějším nosem se skrývá poněkud užší pusa.

Jeho velkou zálibou je létání na koštěti a díky tomu se z něho stal nejmladší chytač famfrpálového družstva za Nebelvír.
Harry je velmi zvědavý, i proto prožívá spoustu nebezpečných dobrodružství se svými nejlepšími přáteli, Hermionou Grangerovou a Ronaldem Weasleym.

Jak už jsem podotkla, jeho kolej je Nebelvír, jejíž znak tvoří červenobílé barvy a jejímž hlavním motivem je lev stojící na zadních, který představuje statečnost a sílu Nebelvíru.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jana H., 07.01.2012

   
­­­­

Slohová práce Harry Potter (literární postava) (4) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry Potter (literární postava) (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­