ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 249x Prosím, ohodnoť práci

Harry Potter (literární a filmová postava) (2)

Harry Potter je hlavní postavou z knížek od anglické spisovatelky J.K.Rowlingové.
Jeho život se dělí na dvě velké části: obyčejný a kouzelnický svět. V tom obyčejném je to jen kluk, známý nebo spíše moc neznámý Harry, který bydlí v Zobí ulici se svou tetou Petunií, strejdou Vernonem a bratránkem Dudleym. Ovšem v tom kouzelnickém je znám jako chlapec, který přežil. Přežil totiž smrtelné kouzlo, které nikdo jiný před ním nepřežil a ještě ho odvrátil na jeho vyvolavatele. To jeho jméno zapsalo do všech knížek a všichni kouzelníci si jeho jméno pamatovali.
Harry žil v nevědomosti, že je nějaký kouzelník a že existuje nějaký kouzelnický svět, dokud k němu jednoho dne nepřišel lidský obr Hagrid a nedal mu jeho pozvánku ke studiím v kouzelnickém hradu Bradavicích.
Harry je střední hubené postavy asi 160 cm vysoké. Pod jeho hustými černými vlasy září rudá jizva připomínající blesk, která mu zůstala z prvního střetnutí s nejstrašnějším černokněžníkem všech dob, Voldemortem. Pod černým obočím vykukují zelené oči připomínající dva zelené knoflíky. Na jeho špičatém nose nosí kulaté obroučkové brýle. Když se při nějakým žertíku zasměje, hned vycení bílé zuby.
V Bradavicích nejraději nosí moderní oblečení nekouzelnického (mudlovského) světa. V jeho šatníku nechybí ale ani každý rok nový svetr od paní Weasleyové. V Bradavicích je ale většinou povinností nosit hábit se znakem příslušné koleje. Harry patří do Nebelvíru, což je kolej se lvem ve znaku.
Mezi jeho nejoblíbenější koníčky patří létání na koštěti a hraní drsné kouzelnické sportovní hry Famfrpálu, která se hraje právě na košťatech. Je v tomto sportu nejlepší. Rád má ale i šmejdění po škole pod neviditelným pláštěm. Jeho nejlepší přátelé se jmenují Hermiona Grangerová, Ron Weasley a Hagrid. Ti mu vždy pomohou v těžkých chvílích. Hermioniny rodiče jsou mudlové, proto nemá čistou kouzelnickou krev, ale je to nejpoctivější a nejchytřejší žákyně z ročníku. Ron naopak není moc chytrý. Každý rok se bojí závěrečných zkoušek snad ze všeho, ale hlavně z přeměňování a z lektvarů. Všichni tři podnikají všemožné plány a dobrodružství. Hermiona oběma klukům pomáhá s úkoly, protože většinou nevědí, jak a co mají udělat. Hagrid je Harryho nejlepší přítel hned po Ronovi a Hermioně. Chodí si k němu pro rady a taky spolu podnikají různá dobrodružství. Jeho největší nepřítel v Bradavicích je Draco Maltoy. Když se vidí, hned každý hledá záminku, aby ten druhý přišel o body nebo aby ho vyloučili. Mimo Bradavice je jeho největší nepřítel Lord Voldemort. Harry se mu chce pomstít od té doby, co zjistil, že zabil jeho rodiče.
Harry je chytrý a učenlivý. Ve třetím ročníku se naučil Patrol, který se mu hodil na obranu proti hlídačům kouzelnického vězení Azkabanu, mozkomorům, kteří ho napadli. Je nebojácný a statečný. Už několikrát zachránil před téměř jistým zavřením Bradavice. Má ve škole velký respekt. Většina žáků ho poslouchá. Neustálé porušuje školní řád a chodí pozdě do hodin. Občas je ale tvrdohlavý a jde si za tím, co chce. Je vtipný a upřímný. Nikdy s ním není nuda. Všichni z jeho koleje ho mají moc rádi pro jeho upřímnost a soucit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petr M., 07.11.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry Potter (literární a filmová postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­