ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 976x Prosím, ohodnoť práci

Harry Potter (literární postava)


OSNOVA:
  1. Úvod
  2. Vzhled
  3. Vlastnosti
  4. Kámen mudrců
  5. Špatné vlastnosti
  6. Závěr


Harry Potter je hlavní hrdina z knihy od anglické spisovatelky J.K.Rowlingové, která se díky této knize proslavila po celém světě. Spisovatelka napsala již šest dílů a v každém Harry potvrzuje, že je obětavý, milý, přátelský a v každém díle něco velkého dokáže.

Harry je malý a hubený chlapec se zářivě zelenýma očima. Má černé vlasy a nosí kulaté brýle. Na čele má jizvu připomínající blesk, která mu zůstala jako smutná památka po události, kdy zlý čaroděj jménem Voldemort zabil jeho rodiče.

Po svých rodičích Harry zdědil kouzelnické schopnosti. Je zdvořilý, srdečný. Osvobodil skřítka Dobbyho od zlých panů a zajistil mu místo v Bradavické kuchyni. Dále je chytrý, bystrý, skromný, často se podceňuje, někdy nedokáže přiznat svou chybu. Harry projevuje své city k jisté dívce jménem Cho Changová.

Statečnost a kamarádství prokázal mimo jiné tehdy, když šli se svými přáteli zachránit kámen mudrců. Kámen chtěl získat profesor Quirrell, který posluhoval zlému kouzelníkovi, jenž zabil Harryho rodiče a Harryho chtěl zabít také. Kámen mudrců byl dobře chráněn, takže Harry a jeho přátelé museli překonat spoustu nástrah, při kterých museli použít všechny své dovednosti. Harrymu se hodilo, že byl rychlý a bystrý. Jeho kamarádka Hermiona zase použila svou chladnou logiku a Ron zkušenost v hraní kouzelnických šachů. Právě při jejich hraní musel Harry nechat svého kamaráda Rona na jedné figurce, kterou ovládal, aby se dostal blíž ke Kameni mudrců, což pro něj nebylo vůbec jednoduché. Ale nejenom při tomto dobrodružství se prokázalo Harryho kamarádství a obětavost.

Abyste si nemysleli, že Harry má jenom samé dobré vlastnosti, tak vás aspoň trochu vyvedu z omylu. Mezi nejhorší vlastnosti patří jeho neustálé porušování školního řádu, chození pozdě do hodin a neučení se. Za toto dostal již hodně trestů, nejvíc od učitele lektvarů Snapea, se kterým se navzájem nesnáší.

No a je tady závěr. Jak jste si jistě mohli udělat obrázek, Harry je milý, přátelský, obětavý, ale má i pár špatných vlastností. Já bych ho jako kamaráda určitě brala. A co vy?

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry Potter (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­