ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 130x Prosím, ohodnoť práci

Ron Weasley (literární a filmová postava)

  • celým jménem Ronald Bilius Weasley
  • fiktivní postava ze série knih o Harrym Potterovi (J.K.Rowlingová)

Obličej plný pih, modré oči, obnošené oblečení a zrzavé vlasy okamžitě vztyčené, zaznamená-li v blízkosti šestinohé stvoření žijící na pavučině. To je Ron Weasley. Narozen 1. března 1980, s trvalým bydlištěm za vesnicí Vydrník sv. Drába, v Doupěti.
Rona bych zařadila mezi zmatkaře a nešiky. Při chápání školního výkladu je trochu pomalejší a mnohdy potřebuje nějakou tu radu od nejchytřejší žákyně z ročníku Hermiony Grangerové. Ale jen těžko byste hledali oddanějšího přítele pro Harryho Pottera.

Weasleyovi jsou čistokrevná kouzelnická rodina. Ale ve vyšší společnosti jsou označováni jako "krvezrádci", jelikož se bratříčkují s vlkodlaky a čaroději s nekouzelnických (mudlovských) rodin. Mezi Ronovi nejbližší příbuzné patří pět starších bratrů (Percy, Bill, Charlie, Fred, George) a mladší sestra Ginny. Jeho matka se jmenuje Molly, řídí chod celé rodiny a nejraději něco kuchtí v kuchyňce nebo "odtrpaslíkovává" zahrádku. Za svého taťku Arthura, jenž pracuje na ministerstvu kouzel jako vedoucí oddělení s názvem Zneužívání mudlovských výtvorů, se Ron občas stydí. Jejich rodinu doplňuje ještě několik domácích mazlíčků - jako například sova nebo trpasličí kluběnka.

Nejlepší přátelé, kteří Rona doprovázejí celým jeho životem, jsou Harry Potter a Hermiona Grangerová, jež je také Ronaldovou životní láskou. Společně každoročně tráví školní rok ve Škole čar a kouzel v Bradavicích. Všichni tři byli zařazeni do koleje Nebelvír. Ron je také člen nebelvírského famfrpálového družstva, kde uspěl na postu brankáře. Školním úhlavním nepřítelem je Draco Malfoy a jeho kumpáni, kteří byli zařazeni do koleje Salazara Zmijozela a nepříjemně komplikují každý školní rok. Prospěchově se Ron řadí mezi průměrné žáky. Při šachových turnajích často vyhrává, ale ze všeho nejlépe mu jde nachomýtat se s Harrym a Hermionou k řadě problémů.

Bylo to právě ve škole, kde začala Ronova, Hermionina a Harryho dobrodružství. Napřed malá a postupem času větší a větší. Ve všech životně nebezpečných situacích pomohla Ronovi jeho kouzelná hůlka vyrobená z vrbového dřeva a ocasní žíně jednorožce. Patron, který ho chrání před nebezpečnými azkabanskými strážnými, je pes. V prvním ročníku se Ron podílel na záchraně Kamene mudrců, o rok později pomohl Harrymu najít Tajemnou komnatu. Pátý školní rok s Hermionou a Harrym založili takzvanou Brumbálovu armádu a společně překazili Pánovi zla jeho plány. Do posledního sedmého ročníku na Škole čar a kouzel nenastoupil, jelikož Harry byl jediný, kdo dokáže Pána zla a jeho stoupence zastavit, nikoliv však úplně sám; a tak se odvážný Ron a sebevědomá Hermiona vydávají splnit smrtelně nebezpečný úkol spolu s Harrym.

Mám Rona ráda hlavně proto, že si dokáže poradit v každé situaci. Krásy ani vědomostí mu příroda moc nenadělila, ale jeho srdce je nepopsatelně statečné, věrné a laskavé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 15.12.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ron Weasley (literární a filmová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­