ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 1241x Prosím, ohodnoť práci

Harry Potter (literární a filmová postava)


OSNOVA:

1. Seznámení s osobou
2. Vnější popis
3. Vnitřní charakteristika
4. Zhodnocení


Harry Potter je hlavní postavou z knížek od spisovatelky J.K.Rowlingové. Spisovatelka o něm napsala šest dílů.

Harry je střední a hubené postavy. Jeho vlasy mají tmavě hnědou barvu. Na čele má jizvu připomínající blesk, který mu zůstal jako památka, kdy čaroděj Voldemort zabil jeho rodiče a chtěl zabít i Harryho. Pod obočím jsou dvě zelená očka a nosí kulaté brýle. Jeho oblečení: když je doma u svých nevlastních rodičů, nosí svetr, tričko a kalhoty a ve škole v Bradavicích nosí černý hábit. Po svých rodičích zdědil schpnosti čarovat.

Harry je milý, přátelský, obětavý, srdečný, zdvořilý, chytrý, bystrý, skromný, statečný a pořád porušuje školní řád...

Harryho Pottera jsem si jako literární postavu vybrala z toho důvodu, že jsem viděla i četla několik dílů a lákají mě všechna jeho dobrodružství. Jsem ráda, že takovou filmovou a literární postavu máme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ancicka, 30.10.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry Potter (literární a filmová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­