ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Nezval Vítězslav (*26.05.1900 - †06.04.1958)

­­­­

Manon Lescaut (2)

Postavy: Manon Lescaut, rytíř des Grieux, Tiberge, Duval a jeho syn
Místo: Francie
Počet stran: 229

DĚJ:

Manon je mladá dívka, která by měla vstoupit do kláštera. Rytíř des Grieux by se zase měl stát knězem, ale když se setkají, vše jde stranou. Zamilují se do sebe a odjíždějí spolu do Paříže. Jenže je zde ještě bohatý Duval, který se do krásné Manon také zamiluje. Nabízí jí různé šperky a peníze a zkomplikuje tak její vztah s des Grieuxem. Ti se spolu několikrát pohádají a znovu usmíří. Na scénu pak přichází Duvalův syn, který se také pokusí Manon svést. Des Grieux se to dozví a nechá mladého Duvala zajmout. Manon je za to uvězněna, ale de Grieux je díky přímluvě svého přítele Tiberga osvobozen. Manon má být převezena do Ameriky. Cestou se naposledy setkává se svým rytířem, který ji i přes všechno stále miluje, a potom umírá. Těsně před smrtí však des Grieuxovi naposled vyznává lásku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tulda, 05.12.2004

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Vítězslav Nezval - Manon Lescaut (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­