ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hermann Kai (*1938)

­­­­

My děti ze stanice ZOO (6)


O AUTORECH:

Kai Hermann se narodil v roce 1938, byl redaktorem periodik Die Zeit, Spiegel, Twen a Stern, nyní žije jako volný publicista v Landsatzu v okrese Luchow - Dannenberg. Napsal mimo jiné knihy Die Revolt der Stundenten (Studentská revolta), Entscheidung in Mogadischu (Rozhodnutí v Mogadišo). Byl vyznamenám cenou Theodora Wolfa a medailí Carla Ossietzkyho.

Horst Rieck - narozen v roce 1941, žije jako volný autor v Berlíně. Jako spolupracovník Sternu a deníku Die Teit se převážně zabýval problémy mládeže.

O KNIZE:

Pro ty z vás, kteří nejste v obraze ani jste nikdy nebyli pod parou, shrnu příběh do několika vět: Christiana vyrůstá v Západním Berlíně a doma to nemá právě lehké. Na začátku knihy jsou její rodiče na pokraji rozvodu, na konci spolu mluví prakticky jen o drogách a své dceři. Malá Christiana dělá to, o co se snaží kdejaký člověk - utíká z reality. Ovšem ne kdejaký člověk to bere přes drogy. Začalo to trávou a skončilo heroinem. Cesta vedla přes kdejaký prášky, prostituci a větší či menší kamarády. Podtrženo sečteno, když knihu dočtete, moralizování se asi neubráníte. Je to tím, že Děti ze stanice ZOO tvoří jakýsi "učebnicový příklad" cesty feťáka, dá-li se něco takového vůbec vytvořit. Snad až na ten takřka dobrý konec.

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížku bych doporučila všem, kteří se zajímají o takové věci. Těm, kteří na toto mají dostatečně silnou povahu a těm, kteří se nebojí nahlédnout holé realitě do očí a dozvědět se skutečnost takovou, jaká je.
Knížka "My děti ze stanice ZOO" mě zaujala tím, že je pravdivá. Není tam nic vymyšleného.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: S.R.O...mambo, 11.10.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Kai Hermann - My děti ze stanice ZOO (6)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­