ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hermann Kai (*1938)

­­­­

My děti ze stanice ZOO (3)

Christiane se přestěhuje z malé útulné vesničky do velkoměsta, kde se všichni ignorují a nikdo nikoho nerespektuje. Tímto krokem jí začíná tvrdý boj. Od přistěhování do města ji z důvodu pracovního a psychického vytížení rodina začíná zanedbávat a ona si hledá útěchu a pochopení u kamarádů. Přidruží se k partě, která má jiný styl zábavy, než na který byla zvyklá z vesnice. Začíná poznávat nový svět, ve kterém přežije jen tehdy, když půjde stejným krokem. A tak Christiane nasedá do vlaku, který se řítí obrovskou rychlostí a nedá se zastavit! Od sprostého slovníku, špatných známek ve škole, přes měkké drogy, krádeže, až po vydělávání si prostitucí a přechodem na tvrdé drogy, se dostává do té nejhorší a nejzapadlejší sorty lidí, ze které se marně bude snažit vrátit zpět do normálního života, kterým předtím žila. Po mnoha pokusech se z této situace dostat pryč jí pomáhá maminka, která již byla v koncích a nevěděla jak dál. Christianina matka ji posílá k příbuzným velice daleko od ní i od místa, kde žijí, i přes vědomí, že to znamená dlouhé odloučení, ale sama nejlépe ví, že je to pro ni jediná možná záchrana.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zuz., 16.02.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Kai Hermann - My děti ze stanice ZOO (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­