ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hermann Kai (*1938)

   
­­­­

My děti ze stanice ZOO (11)

  • podle zpovědi Christiane F., zachycené na magnetofonových páscích, zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck

Příběh dívky, která se ve svých dvanácti letech poprvé setkala s drogami a brzo se na nich stala závislá. Se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Oldag v Ostravě roku 2003 (6. vydání; v Oldag 4. vydání). Přeložila Zuzana Soukupová. Počet stran: 261. ISBN: 80-86508-28-5.

MÍSTO DĚJE:

Berlín, Německo

DĚJ:

Rodina Christiany se stěhuje do Berlína. Rodiče se zanedlouho rozvedou a Christiane žije se svou matkou a jejím přítelem. Matka na její výchovu nemá příliš času. Christiane chodí na diskotéky, kde se setká s partou, která bere drogy.
Nejdříve berou jen lehké drogy, později heroin. Christiane i její přítel Detlef se stali na drogách závislí. Nejdřív na ně vydělával prostitucí jen sám Detlef, později ale musela začít vydělávat i Christiane.
Brzy se o její závislosti dozví její matka. Pod dohledem se pokouší zbavit Christianu i jejího přítele drogové závislosti. Ti se pak stejně ke drogám vracejí. Navštěvuje i odvykací centra, ale touha po droze je příliš veliká...
Matka ji tedy odveze z Berlína pryč, na vesnici. Zde se Christiane pokouší žít normální život, jenže kvůli její minulosti ji vyhodí ze školy.
Christiana se opět vrací k heroinu.
Později se své závislosti (bohužel údajně jen načas) zbavila - narodil se jí totiž syn.

HLAVNÍ POSTAVY:

Christiane F. - mladá, hloupá, závislá na drogách, naivní
Detlef - hloupý, závislý na drogách, mladý

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Knížka si dává za cíl upozornit na nebezpečí drog.

JAZYKOVÉ PROSTŘEDKY:

Použití přímé řeči a slangu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luciiina, 31.10.2009

­­­­

Diskuse k výpisku
Kai Hermann - My děti ze stanice ZOO (11)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­