ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hermann Kai (*1938)

   
­­­­

My děti ze stanice ZOO

"Druhej den odpoledne jsem šla dolů pro noviny, každý ráno jsem si nosila Bild Zeitung. Vlastně vod tý doby, co jsem přestávala dostávat od matky výstřižky o mrtvejch herácích. Tak nějak podvědomě jsem ty zprávy v novinách hledala. Byly pořád menší, protože mrtvejch přibejvalo. Čím dál častějc jsem znala jména těch, který našli s jehlou v žíle. Mazala jsem si teda to ráno chleba marmeládou a listovala v Bildu. Bylo to hned na první stránce. Titulek jako hrom: "Bylo jí teprve čtrnáct." Hned jsem věděla, co bude následovat. Už sem to nemusela číst dál. Babsi. Tušila jsem, co je tam asi napsaný. Nezmohla jsem se na jedinou slzu. Jako bych umřela. Jako by v novinách psali o mý smrti. Šla jsem do koupelny a píchla jsem si. Teprve potom jsem mohla trochu brečet. V posteli jsem ještě vykouřila jednu cigaretu, abych vůbec byla schopná dočíst tu zprávu do konce. Popisovali to jako děsnou senzaci: "Injekční stříkačka z umělé hmoty ještě vězela v žíle levé ruky mladé dívky - žákyně Babette D. (14) z Shonebergu byla mrtvá. Tato dosud nejmladší oběť drog byla nalezena jedním svým známým v bytě na Brotterode Strasse. Nadjy R. (30) sdělil policii, že dívku poznal na diskotéce v Soundu. Protože neměla kde spát, vzal ji s sebou do svého bytu. Babette je čtyřicátou šestou obětí drog v Západním Berlíně v tomto roce."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina Kučerová, 12.04.2004

­­­­

Diskuse k úryvku
Kai Hermann - My děti ze stanice ZOOMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­