ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Colfer Eoin (*14.05.1965)

   
­­­­

Artemis Fowl (3)

Náš hrdina je chlapec s černými vlasy, který si uchovává dětskou fantazii a využívá ji. Je velice chytrý a přelstí i nejlepší mozky. Není pochyb, že Artemis je génius. Proč se tedy věnuje kriminálním aktivitám? Snad nejlepším způsobem, jak Artemise popsat, je nejlepší vám říct jeho příběh.
Tento příběh začal před několika lety, na úsvitu jednadvacátého století. Artemis Fowl I. vymyslel plán, jak navrátit své rodině bohatství. V tomto plánu mu pomáhal Butler a Butlerova sestra Julie.
Tehdy mu bylo dvanáct let. V Ho Či Minovu městu se sešel s pánem, který mu umožnil půjčit si od skřítků tajnou knihu národa. Doma ji přeložil a tím zjistil vše o národu skřítků, plivníků...
V podzemí vás seznámím s důstojnicí Myrtou Krátkou, která pracuje jako členka LEPREKO (lokalizační evidenční policejní rekognoskace). Měla velice přísného kapitána. Po jedné nezdařené akci musela Myrta nabrat zpět svou magickou sílu.
Artemis toho využil a unesl ji. Myrta byla vězněna v jednom z pokojů Artemisova domu. Všichni se snažili Myrtu vysvobodit. Nakonec se Myrta dostala ven z domu výměnou za zlato.

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka Artemis Fowl se mi velice líbila, protože byla napínavá a vystupovalo tam mnoho nadpřirozených bytostí. Některé byli legrační, jiné zase zlé, ale všechny bytosti mě zaujaly.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: puldice, 28.11.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Eoin Colfer - Artemis Fowl (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­