ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Colfer Eoin (*14.05.1965)

   
­­­­

Artemis Fowl (3)

Náš hrdina je chlapec s černými vlasy, který si uchovává dětskou fantazii a využívá ji. Je velice chytrý a přelstí i nejlepší mozky. Není pochyb, že Artemis je génius. Proč se tedy věnuje kriminálním aktivitám? Snad nejlepším způsobem, jak Artemise popsat, je nejlepší vám říct jeho příběh.
Tento příběh začal před několika lety, na úsvitu jednadvacátého století. Artemis Fowl I. vymyslel plán, jak navrátit své rodině bohatství. V tomto plánu mu pomáhal Butler a Butlerova sestra Julie.
Tehdy mu bylo dvanáct let. V Ho Či Minovu městu se sešel s pánem, který mu umožnil půjčit si od skřítků tajnou knihu národa. Doma ji přeložil a tím zjistil vše o národu skřítků, plivníků...
V podzemí vás seznámím s důstojnicí Myrtou Krátkou, která pracuje jako členka LEPREKO (lokalizační evidenční policejní rekognoskace). Měla velice přísného kapitána. Po jedné nezdařené akci musela Myrta nabrat zpět svou magickou sílu.
Artemis toho využil a unesl ji. Myrta byla vězněna v jednom z pokojů Artemisova domu. Všichni se snažili Myrtu vysvobodit. Nakonec se Myrta dostala ven z domu výměnou za zlato.

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka Artemis Fowl se mi velice líbila, protože byla napínavá a vystupovalo tam mnoho nadpřirozených bytostí. Některé byli legrační, jiné zase zlé, ale všechny bytosti mě zaujaly.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: puldice, 28.11.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Eoin Colfer - Artemis Fowl (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)