ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Colfer Eoin (*14.05.1965)

­­­­

Artemis Fowl

Artemis je mladý chlapec ve věku 12 let. Stal se géniem a dal se na kriminální cestu, aby získal peníze a z nich se pokusil najít a případně zachránit svého otce. Peníze získal tím, že objevil říši skřítků (podzemí). Vzal si jednoho rukojmího, kapitána Myrtu Krátkou. A začal své plány na získání zlata. Chtěl vyměnit Myrtu za zlato a vyhrožoval, že její fotku zveřejní na internetu. Ne jednou ho před Národem (skřítci) zachránil jeho sluha Butler. Když se Butler postavil tak naháněl strach. 20 let se učil osobnímu strážci. Na světě bylo jenom 9 lidí, kteří by ho porazili, jedním znich byl i jeho učitel. Nadřízeným kapitánky Krátké byl velitel Břízný. Největším technikem Národa se stal kentaur Klusák, asi nejlepší přítel Myrty. Podzemí hodně pomohl Hraboš Sláma. Sláma umí velice dobře hledat diamanty a zlato v zemi. Bohužel se z něj stal zloděj útočící z podzemí. Použili ho, aby se dostal do doupěte Artemise a zjistil, jak Fowl přišel na to, že exstují. Vypátral, že Arty má knihu (jako u nás Bible). Nakonec se mladému clapci Artemisovi povedlo získat zlato i přes všechny skřítčí útoky.
Jak to dopadme s jeho otcem se bude vědět až ve druhém díle.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jiří Růžička, 05.03.2003

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Eoin Colfer - Artemis FowlMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­