ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Colfer Eoin (*14.05.1965)

   
­­­­

Artemis Fowl - Věčná šifra

Rok vydání: 2003
Nakladatelství: Albatros

Artemis Fowl má další geniální nápad! Stvoří počítač, který nazve Kostka X a nabídne ho obchodníkovi a mafiánovi Johnu Spirovi. Sejdou se v kavárně, kde mu Artemis kostku předvede a i přes to, že je s ním jeho osobní strážce Buttler, mu Spiro kostku odcizí. Svému komplici navíc přikáže, aby Artemise zastřelil. Stalo by se tak, kdyby Buttler neskočil do dráhy kulce určené pro Artemise. Buttler sice svého svěřence ochrání, ale sám málem přijde o život.
Artemis přemýšlí, jak získat kostku zpět a zabránit tak úniku informací o skřítcích, které kostka zná. Dospěje k závěru, že mu pomohou jedině skřítci. Ti na plán přistoupí s podmínkou, že vymažou vzpomínky na jejich národ z Artemisova mozku. Artemis váhá, ale nakonec svolí. Spiro vezme Artemise do Spirovy Jehly (Spirův dům ve tvaru jehlanu), aby odblokoval Kostku, která je zabezpečena tzv. věčnou šifrou, kterou umí rozluštit jen Artemis.
A další mise začíná. S pomocí skřítků a Slámy Hraboše nakonec získá Artemis Kostku zpět.
Než skřítci vymažou Artemisovy vzpomínky na národ, domluví se Artemis se Slámou Hrabošem, že za dva roky mu vše připomene a společně zbohatnou díky skřítčí technice.
Nic netušící skřítci mu pak vymažou pamět a myslí si, že Artemis Fowl je pro ně už minulostí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mošt, 18.01.2007

­­­­

Diskuse k výpisku
Eoin Colfer - Artemis Fowl - Věčná šifraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­