ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Colfer Eoin (*14.05.1965)

­­­­

Artemis Fowl (4)

Artemis Fowl je dvanáctiletý geniální chlapec. Je to syn irského bohatého a vlivného zločince, který je už dlouhou dobu nezvěstný. Artemis se snaží rozmnožit rodinné bohatství, aby svého otce našel. Zlato chce ovšem získat netradičním způsobem. Myslí si, že je na světě podezřele mnoho zmínek o skřítcích, leprikónech a jiných stvořeních, a proto chce za každou cenu vystopovat skřítčí národ. Dostane adresu jednoho údajného skřítka a získá od něj Knihu, což je taková bible Národa. V ní zjistí všechny informace o těchto stvořeních a začíná plánovat únos jednoho z nich.
Po několika měsíčním pátrání konečně objeví kapitánku Myrtu Krátkou, leprikóna z elitní zásahové jednotky skřítků LEPReko, která si jde obnovit své kouzelné síly do Irska. Artemis se svým tělesným strážcem Butlerem kapitánku unesou a uvězní v sídle Fowlovy rodiny - Fowl Manor.
Díky Knize zajistí jak zajistit, aby Myrta nemohla uprchnout, ani použít hypnotický mesmer.
Podle plánu se objeví skřítčí policie a nad celým sídlem aktivují časové pole, takže na 8 hodin je Fowl Manor mimo čas. Začne vyjednávání, kterého se zúčastní Myrtin nadřízení, velitel Břízný.
Fowl chce za kapitánčin život tunu zlata, velitel souhlasí, ale hrozí biobombou, která zničí veškeré živé organismy v objektu, ve kterém je spuštěna, pokud Artemis neustoupí. Chlapec však tvrdí, že zná způsob jak uniknout.
Policie dopraví cihly do sídla a Myrta je volná, ale přemlouvá Artemise, ať se vzdá, protože z časového pole se uniknout nedá. Nakonec usmlouvá vrácení poloviny zlata za uzdravení jeho matky.
Artemisovi Fowlovi se nakonec přece jen podaří z časového pole uniknout a tím má vyhráno, protože podle Knihy, když jednou získal skřítčí zlato, má právo si ho ponechat.
Jenže někdo jako Artemis bude vymýšlet další plány. Potom zjistí, že na něj Myrta Krátká čeká "s velkou pistolí a s úsměvem"...

CITÁT Z KNIHY:

V hale stanice vybíral kleptomanický permoník kapsy každému kolem, včetně policisty, ke kterému byl připoután. Myrta ho klepla po zádech obuškem.
Elektrický náboj mu ožehl zadek kožených kalhot.
"Co tu zase děláte, Slámo?"
Sláma sebou škubl a kontraband se mu vysypal z rukávů.
"Kapitánko Krátká," zakňoural a zatvářil se lítostivě. "Já si nemůžu pomoct. Jsem už takový."
"Já vím, Slámo. A my jsme zase takoví, že vás strčíme na pár set let za mříže."
Mrkla na policistu, který permoníka zatkl.
"Těší mě, že jste takový bdělý."
Elf se zarděl a klekl si, aby sebral z podlahy svou peněženku a služební průkaz.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Algizie, 28.12.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Eoin Colfer - Artemis Fowl (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­