ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.62
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Láska není jen slovo

Co je to láska, jak se projevuje, jak končí, jak se prožívá, v čem klame, jak ovládat svoje city? Je tu ještě plno jiných otázek. Dnes je málo lidí, kteří lásku berou vážně. Bůh vytvořil lásku proto, aby muž a žena zůstali navždy spokojeni.
Tento svět si lásky nedokáže vážit. Více než polovina světa ji zneužívá. Lež, zklamání, nedůvěra, hrubost... Proč? Proč to člověk dělá? Proč nedokáže milovat, mít rád, mít cit, věrnost, pochopení... A vlastně co se tady rozepisovat. Všechny ty krásné věci, to je láska. Je málo lidí, kteří ji mají v sobě. Muž a žena spolu mohou mít šťastné manželství a život jen tehdy, když budou mít v sobě lásku. Asi se ptáte, proč to všechno píšu a jak mne to vůbec napadlo. To asi proto, že v sobě mám připravenou lásku. Pouze čekám, kdo ji bude ode mě chtít. Kdo bude ten osudový muž, chlapec, kluk..., se kterým budu žít šťastně? Člověk musí projít mnoha zkouškami, než potká toho pravého. Prožije ještě spoustu zrady, zklamání a nedůvěry, než se před ním objeví hvězda osudu. Myslíte si, že jsem už blázen, proč to vše píši? Já to nepíši. Jen poslouchám své srdce a to mne nutí psát. A ať si každý myslí, co chce. Stačí se jen zamyslet nad slovem láska. Je to pevný, nerozbitný štít, který brání dva lidi. A čím více je pevnější, tím více se mají dva rádi. Problémy mají všichni. I ti, co se milují. Jenže pokud mají ten velký štít, problémy se zdají malé jako mravenec a s láskou se dá vyřešit všechno. Můžu i přirovnávat. Láska je desetikilogramové kladivo a i ten největší problém jím lze rozmáčknout. To je celkem pochopitelné. Někdy ne hned. Ale vždy, vždy je láska silnější než problém. Pokud jsou to dva dobří lidé. Bohužel. Po čase se z jednoho člověka může vyklubat tzv. tyran. Člověk, který si hrál na lásku. A druhá osoba vůči tomu trpí. Vskutku i takové jsou případy. Někdy přetrvávají rok, dva, tři, čtyři i více. Je to hrůza. Ale vždy to skončí dobře. Člověk, který projde pod rukama těmto tyranům (a hodně zřídkakdy i tyrankám), dokáže milovat víc, než je známo u normálního člověka. Tento člověk prošel mnohým zlým, a proto se z něj stal člověk, jenž má v sobě více citu a lásky než polovina lidstva.
Tak již asi víte, že láska nemusí být vždy krásná. Láska je opravdu velice komplexní slovo. Někdy až moc, až je k nevysvětlení.
Muž a žena... Velice rozdílná pohlaví, co se týče psychiky. Nedá se to popsat. Někdo si myslí, že muži neznají lásku, někdo si to zase myslí o ženách. To je opravdu složitá otázka. Ve většině případech trpí ale ženy. Pohleďte na svět a poznáte, jak to chodí. Jak tohle můžu vědět? Jsem dívka a mám onen pohled trochu jiný. Já sama jsem v duši jiná. A rozhodně jsem stvořena pro tu největší lásku. No jasně, nevěřte mi to. Myslete si, co chcete. Prošla jsem už taky mnohými zkouškami. Také jsem si vytrpěla své. A stále čekám. Na ten pravý osud se stejným, nebo alespoň podobným chlapcem v duši i srdci. Tohle psaní už skončí, nebojte. A ještě něco. Žít s láskou neznamená jen denně se milovat. Stačí mít rád, dávat a žít spolu. Dávat z vašeho srdce druhému lásku. To stačí k tomu, aby byli dva v životě šťastní. Ano, stačí. Jenže někomu to přijde mnohem složitější jako matematická rovnice na deset stránek. Přitom to skoro nic není. Nezneužívejte lásky, žijte s ní. Láska totiž ještě existuje...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Leya, 08.03.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska není jen slovoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­