ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Láska (7)


OSNOVA:

I.Změní nás láska?
II.1. Zamiluje se každý?
2. Sebevražda? Hloupost!
3. Projevuje se nějak?
4. Myšlenky
5. Láska má hodně podob
III.Na všechno jednou najdeme odpověď


"Láska je jedinou hrou, kterou nemůže nikdo vyhrát."

Co vlastně znamená slovo láska? Je to nějaký cit, který dokáže člověka změnit? A změní ho k dobrému, nebo k horšímu? Budeme se pak díky lásce chovat jinak? Potřebujeme vlastně k životu lásku? Na některé otázky si můžeme odpovědět sami.

Lásku k životu potřebujeme. Kde bychom byli nebýt lásky? Odpověď je jednoduchá - NIKDE. Kdyby neměl někdo rád nás, tak mi toho dotyčného taky nebudeme chtít poznávat. Pozná každý člověk alespoň jednou za život tu pravou lásku? Možná, že se zamiluje, ale bude chtít dotyčná osoba milovat i jeho? Bude s ním chtít strávit zbytek život? Kousek svého času? A najde se vůbec místo pro něj v jeho srdci? Má láska mnoho podob anebo se projevuje jenom tak, jak to známe z filmů?

Proč se vlastně kvůli tomuto citu zabije tolik lidí? Mysleli si, že se pro ně zhroutil celý svět jenom kvůli tomu, že se rozešli? Je sebevražda dobrý nápad? Vždyť by si přeci našli novou lásku, tu, kterou budou možná milovat mnohem víc než tu předchozí. Každý má na to jiný názor, ovšem přeci jen na jednom se shodneme všichni - nemá cenu si kvůli lásce brát život.

A jak se projevuje láska? Pozná se tak, že nás někdo začne prozvánět? Nebo se pozná tak, že se na mě pořád usmívá? Každý to určitě cítí jinak. Jak bychom se tvářili, kdyby nás někdo pozval na procházku? Určitě bychom nebrečeli, ale měli hrozně velkou radost. Když na nás někdo jde hrr, je to dobře?

Každé z holek se alespoň jednou za čas honí v hlavě tyto myšlenky: "Proč se ten kluk na mě nepodívá? Co vlastně vidí na holce z 'áčka'? Je v něčem jiná než já? I když já se na něj občas usměji, copak je to něco méně, nežli když se před ním ta 'káča' pořád nakrucuje?" Že vás občas tyto otázky napadnou? Že ne? Tak to trochu "kecáte". Nemám pravdu?

Nemusíme cítit jenom lásku k určité osobě. Můžeme třeba mít rádi kamarády, rodiče, prarodiče, příbuzné... Tato láska je věčná, i když na ni často zapomínáme, protože je tato láska v našem životě velkou samozřejmostí. Někdo má třeba velkou lásku k rybičkám.

Mějte rádi všechny lidi, kteří vám připadají něčím výjimeční, neztrácejte čas s člověkem, se kterým se nudíte. A zkuste si alespoň jednou za měsíc odpovědět na otázky z předchozích odstavců. Doufám, že se vám jednou na tyto otázky podaří najít odpověď. Víte, kdy se na ně dá výborně odpovědět? Přece když jste zamilovaní.


Výhra nebo sázka
Poslední dny nevšímáš si mě, už ani nevím co to slovo láska je.
Láska - je to spíš věčný cit nebo nekonečná nenávist?
To slovo znamená někoho mít rád nebo někomu ubližovat?
Co vlastně znamená slovo láska?
Je to spíš výhra nebo sázka?
Nikdy nevíš jestli vyhraješ,
nebo prohraješ!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska (7)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)