ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 166x Prosím, ohodnoť práci

Co je vlastně láska?

Láska může být jakákoliv. Může být láska mateřská, k penězům, ke zvířatům, práci, ale snad mi dají všichni za pravdu, že nejkrásnější je láska k osobě.
Každý to někdy poznal a do někho se zamiloval. Zamilovaní lidé dokáží pro toho druhého udělat cokoliv. Když je člověk zamilovaný, nejednou se mu stane nejběžnější věc, že udělá hlouposti, které by normálně neudělal. V zamilovanosti lidé nosí takzvané růžové brýle, a proto nevidí nedostatky toho druhého a myslí si, že jejich partner či partnerka jsou dokonalí.
Být zamilovaný je krásná věc, která lidi překvapí v jakémkoliv věku. Může zasáhnout lidi i v nejstarším věku. Čím dál častěji se dozvídáme, že staří lidé uzavírají šťastné manželství.
Láska ale vždy nekončí "happy endem". Končí také zklamáním a neopětovanou láskou. Takoví lidé jsou pak smutní a přepadají je deprese nebo se chovají jako nemocní. Nejí, nespí, nemohou se na nic soustředit, nic je nebaví a pořád myslí na toho druhého, co udělali špatně, zkrátka jsou jako tělo bez duše.
Ale co je vlastně láska? Je to jen jakési slovo,teré někdo vymyslel z dlouhé chvíle? Můžeme si vybrat, do koho se zamilujeme? Je láska jen dočasné poblouznění? Mnoho básníků píše o lásce, ale může se jim podařit vyjádřit, co je láska? Mohou lásku vyjádřit jen zamilovaní? Musí se zamilovat každý, nebo jsou i lidé, kteří lásku nepoznali? Tolik otázek pro jedno slovo, jeden cit a snad nikdo nedokáže s určitostí odpovědět.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petra Černá, 13.05.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co je vlastně láska?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­