ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 701x Prosím, ohodnoť práci

Co pro mě znamená láska

Není člověka na zemi, který by alespoň jedinkrát v životě nezatoužil po opravdové lásce na celý život. Znám lidi, kteří berou lásku jen jako chvilkové poblouznění, flirt, neváží si toho, že je má opravdu někdo rád, ale já ji beru naprosto vážně. Můžete si myslet, že jsem staromódní, v tom vám nebráním, ale já věřím, že někde, kdekoliv, na každého z nás čeká ta "osudová" láska.
Láska, která trvá navěky, která přetrvá i ve chvílích, kdy jste na samém konci sil a myslíte si, že se vám svět rozpadá kousek po kousku, kdy přestáváte věřit, že spravedlnost existuje. Právě v těchto chvílích je pro vás důležité mít nablízku osobu, partnera, kterému můžete věřit, který je vám oporou, kterého milujete víc než svůj život a on vás možná ještě víc, pokud je to ovšem možné. Asi si říkáte: "Co by čtrnáctiletá mohla vědět o lásce," ale věřte, že něco vím. Vím, že když je člověk zamilovaný, je šťastný, když může strávit alespoň chvíli s milovanou osobou. Vím, že v lásce je důležitá důvěra v toho druhého. Vím, že s láskou je spojená i žárlivost, a také vím, že ta žárlivost může být osudná. Někteří mají to štěstí, a zůstanou spolu i po čtyřicetiletém manželství, tak, jak je tomu u mé babičky a dědy. Někomu to štěstí proklouzne mezi prsty a rozvedou se stejně jako mí rodiče, ale nikdo neříká, že láska nevyprchá. Něco jako v citátu od A.Tolského, který říká: "Láska začíná tím, že se člověk cítí osamocený, a končí tím, že člověk touží být osamocený." Stejně jako já, i miliony dívek si před spaním představují, jaké to je být zamilovaná, touží milovat. Sní o svém princi na bílém koni, který si pro ni přijde a odvede si ji do svého paláce, kde spolu budou šťastni navěky. Ale jak všichni víme, ti "princové", kteří dokáží milovat celou svou duší, kteří se dokáží ženě oddat celým svým srdcem, kteří nepodvádí a nelžou a kteří mají smysl pro romantiku, tak ti jsou na pokraji vyhynutí. Ale jak pořád dokolečka opakují někteří nábožensky založení: "Cesty Páně jsou nevyzpytatelné." A mají pravdu. Možná právě zítra najdete svého nejlepšího přítele, a možná za pár let nejdete svou spřízněnou duši, svého miláčka. Osobu, která má stejný názor na lásku jako vy. Pro kterého láska znamená totéž co pro vás. Láska, to je, když spolu dva zůstanou v dobrém a ve zlém, ve zdraví i v nemoci, v bohatství i v chudobě, že jeden druhému důvěřujete a říkáte si vždy jen pravdu. Milujete se, i když nemáte zrovna stejný názor, a jste si věrni, i když jste každý na jiném konci světa. Láska je pro vás vším, a ať je ta láska jaká chce, stačí jen ji hledat, a možná ji jednou najdete.
Stejně jako Wilde i já říkám: "Láska je svátost, kterou je třeba přijímat na kolenou," a ať si říká kdo chce co chce, mou víru v lásku mi nevezme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co pro mě znamená láskaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)