ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.66
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Láska (5)

Láska... Slovo, které pohladí. Je to cit, který otevře každé srdce. Touha po lásce je věčná a není člověka, který by neprožil alespoň docela malou lásku. Země, kde se rozprostírá láska, leží vždy až za horizontem rozumu. Je to v podstatě směs citů, pocitů včetně starostlivosti a strachu. Člověk se snaží dělat vše možné i nemožné pro toho druhého. Z tohoto hlediska by měla být nesobecká. Někdy se promění v nevyléčitelnou chorobu, kdy zaláskovaní trpí nechutenstvím, nespavostí. Láska v rodině, to je obrovská síla soudržnosti, tolerance a někdy i velké obětavosti.
Sotva spatříme světlo světa, už nás má někdo rád. Obletují nás, hýčkají, starají se o nás, někdy se na nás i zlobí, ale to vše je láska. Rodičovská láska. A my? Jsme šťastní, že víme, že nás někdo chrání, že se můžeme přitulit, pomazlit. Je to láska, která je v našem životě velmi důležitá a nenahraditelná. Ale přijde doba puberty. Láska a starostlivost rodičů zůstává, ale nám se někdy zdá zbytečně přehnaná. Samozřejmě nám nikdy nerozumí a cítíme se ukřivdění. Ale je to pořád láska, láska mámy a táty.
Dospíváme a do našeho života přibude někdo, pro koho bychom udělali všechno. Zamilovali jsme se. Ovšem těchto lásek může být i více. Některé nám v srdci zanechávají vzpomínky, ale některé se jen tak vytratí. Ale ta pravá může trvat až do konce života. Jsme šťastní. Milujeme někoho druhého, kdo stojí po našem boku a naši lásku nám opětuje. A přijdou děti, naše plody lásky. Jako matka velmi dobře vím, když jsem své dítě pod srdcem nosila, že už tehdy jsem ho milovala.
Ta láska sílí den ze dne. I když jsou to někdy starosti, obětování, ale je to něco krásného, nepopsatelného. Dostali jsme se opět k rodičovské lásce. Bez ní bychom měli ve svém životě prázdné místo. Nepoznali bychom ty city a pocity bezpečí.
Je vůbec možné, že člověk za celý svůj život může prožít tolik lásky? Že dokáže tolik lásky dát i brát? Ale nemyslete si, na světě není jen samá láska. Bohužel je jí velmi málo, i když se celé dějiny člověka točí neustále kolem ní. Denně o ní slyšíme, píše se o ní, čteme o ní. Ale ta pravá láska se vlastně ani popsat nedá. Ta se musí prožít...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Renata, 07.06.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­