ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.80
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Láska (9)

"Buď rozum, nebo láska - nikdy ne obojí."
(Alfred Tennyson)

Víme, že existuje, ale nic víc o ní nevíme. Nikde se nedozvíte, co je to láska. Nemoc? Pomatení mysli? Na to neznám odpověď a vlastně ani znát nechci. Tímhle tématem už se zabývalo až moc lidí a já se k nim připojit nechci.

Když jste zamilovaní, neexistuje pro vás zemská přitažlivost. Žijete si ve vlastním světě s vaším milovaným a za žádnou cenu si nedokážete připustit, že by to mělo skončit. Nepřemýšlíte, nechcete slyšet nic, co by vám mohlo váš vztah ohrozit.

Nesnažím se lásku pochopit. Je to vlastně nedefinovatelný pojem, který se čas od času někdo pokouší formulovat, ale pořád neúspěšně. Nevíte kdy, jak nebo do koho se zamilujete. Nevíte ani, jestli váš vztah vydrží, nebo to bude pravá láska a vy spolu zestárnete a zemřete.

Tajně každý z nás doufá, že tu svou osudovou lásku najde. Tu, jež by pohnula celým světem. Jenže od lásky k nenávisti je tenká hranice. A když se překročí, už není snadné vrátit se zpět...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: A.S., 04.06.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska (9)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­