ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Láska (8)

"Láska je pochodeň, která prozáří život světlem naděje. Ten, kdo vášnivě miluje, nežije už v sobě samém, ale v milované bytosti, čím více opouští vlastní bytost a přechází do toho druhého, tím větší rozkoš a klid pociťuje."
Erasmus

Říká se, že milujeme, abychom byli milováni - já tvrdím, že milujeme, abychom vůbec mohli žít.
Co slovo láska vystihuje? Co to znamená? Jak je možné, že jedno slovo vyjádří tisíce pocitů a tisíce slov? Kdo ví, jestli bychom tu bez ní vůbec byli.
Milióny, snad i miliardy srdcí ví, co vše láska představuje a obnáší, ale za ta tisíciletí nikdo nedokázal slovy popsat, co to doopravdy je.

Láska je všude kolem nás! Dennodenně potkáváme babičku s dědečkem, jak se drží za ruce a dívají se navzájem do očí, či mladý zamilovaný pár, našeptávající si sladká slůvka, nebo maminku s tatínkem, vezoucí kočárek... Všichni tito lidé právě nevnímají nic jiného než toho, kdo jim ukradl půlku srdce. Navzájem se doplňují, cítí stejnou radost, mají společné emoce a vidí vše krásné, co do té doby neviděli.

Když někoho milujeme, je to důkaz toho, že nejsme natolik sobečtí a dokážeme se více zajímat i o někoho jiného. Ten, koho milujeme, nás může ovládat jako hadrovou panenku, protože jsme pro něj ochotni udělat první poslední. Zamilovaní lidé - to je vlastně čistá duše spojená ve dvou bytostech.

Jsou tu ale také ti, kteří neví, co to láska je. Nikdy nepoznali motýlky v břiše, myšlenky na jednu jedinou osobu nebo křeče v žaludku. Ano, je to nespravedlivé, ale co je doopravdy spravedlivé? Avšak snad každý tento cit jednou pozná, může to sice trvat 15 nebo i 50 let, ale pro každého z nás je tu jistě někdo, kdo čeká na to, až si ho prostě najdeme.

Existuje spousta přirovnání - láska jako nádherná kvetoucí růže nebo hvězdička, co září na noční obloze už spousty let. Ale i růže může zvadnout a hvězda spadnout. V takovém okamžiku nezbývá nic jiného než vzchopit síly a nějak to překousnout. Pokaždé to bolí, je to, jako kdyby nám někdo zabodl kudlu do zad, ale život jde dál.

Tímto textem nedokážu nikomu vysvětlit, co je to láska, každý ji pozná jinak. Ale pokaždé jde na člověku poznat, že je zamilovaný. Září, usmívá se, neřeší problémy a vyčnívá mezi davem unavených, zamračených lidí, kteří potřebují změnu.
Myslím, že lásku si zaslouží každý, ať už provedl cokoliv, všichni jsme lidi a každý dělá chyby, tak proč nedopřát i jiným ty krásné pocity štěstí?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Rajnyšovic, 06.06.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska (8)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­