ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Láska (6)


OSNOVA:

1) Láska jako taková
2) Mateřská láska
3) Partnerská láska
4) Sourozenecká láska
5) Klady a zápory lásky
6) Mé očekávání od lásky


Chtěla bych se zamyslet nad tématem láska. Jakou lásku vlastně známe? Snad každý z nás ji poznal. Když ne partnerskou či sourozeneckou, tak určitě alespoň tu mateřskou.

Taková mateřská láska vzniká (většinou) už tehdy, když je dítě v těle matky. A jakmile se děťátko narodí, tento cit se často ještě upevní. Ovšem existují i výjimky, kdy matka dítě nechce. V tomto případě je lepší dát děťátko do tzv. babyboxu, nebo do dětského domova, kde se mu dostane patřičné péče, ochrany a samozřejmě i lásky.

Dalším typem lásky je ta partnerská. Vzniká mezi dvěma lidmi. V 96 % případů je to láska mezi mužem i ženou. Ovšem tento cit, který je často překrásný a neméně často zákeřný, vzniká i mezi pohlavím stejným. Mnoho lidí takovou lásku odsuzuje. A proč vlastně? To snad člověk, jenž je jinak orientovaný než ostatní, nemá právo na svobodné rozhodnutí, co se týče jeho citů? To je někde napsáno, že člověk musí milovat jen opačné pohlaví?? Já osobně proti těmto lidem nic nemám. Avšak vysvětlete to těm, kteří pro toto nemají, nebo nechtějí mít pochopení. Vždyť láska je cit překrásný, který si nevybírá, koho nebo co bude dotyčný milovat.

Dále tu máme lásku sourozeneckou. Tento cit je mi současně s láskou mateřskou nejbližší a nejznámější, jelikož mám milující rodiče a dva sourozence, za které bych dala ruku do ohně. I když mezi námi dochází ke sporům, jež jsou často banálního původu, nedokázala bych si bez brášky Michala a sestřičky Adélky svůj život představit. A přesně toto je ta sourozenecká láska.

Jako každý cit má i láska svá negativa. Tak třeba láska k majetku či k penězům, která často rozvrací vztahy nejen mezi vzájemně se milujícími lidmi. Ale snad to nejhorší je přehnaná sebeláska, kdy si člověk všímá jen sebe a ostatní lidi a jejich city nebere, nebo nechce vzít na vědomí.

Já sama se velice těším, až poznám ten pravý již zmiňovaný cit, kdy člověk člověka miluje i přes jeho vady a nedostatky... Těším se, až poznám partnerskou lásku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Birňule, 27.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska (6)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­