ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 136x Prosím, ohodnoť práci

Láska (2)

Jak se máme vyznat ve vlastních citech? Jak je sdělíme druhým? Jak poznáme, co lidi kolem mě prožívají? Některé city se projevují jednoznačně. Zpravidla poznáme, že se někdo velmi bojí nebo že má velkou radost. City se projevují ve výrazu tváře, v gestech, v zabarvení hlasu, změnou chování. Někdy je ale nutné, co cítíme i vyslovit a počítat s tím, že někteří lidé vědomě své city skrývají.
A co láska?
Slůvko, které má každý na jazyku mnohokrát. Toto jedno malé slůvko má tisíce podob. V každé etapě života člověka má jiný význam. Vyjadřuje vždy cit, nebo je to jenom klišé?
U malého dítěte je to láska k matce. Obrovské pouto, které nelze ničím nahradit, protože nám ho dala příroda. Člověk roste, miluje rodiče, sourozence, prarodiče. Milujeme domov, ostrov jistoty, kde se můžeme vyplakat, radovat nebo schovat před světem.
V období puberty začínají přicházet první lásky, něžné pohledy, lehké doteky, jemná pohlazení, první pusa, první milování. Všude vidíme svůj idol a všude ho hledáme. V tomto období života vzniká mnoho platonických lásek. Milujeme hvězdy hudebního nebe, herce, sportovce, silné osobnosti.
Téma lásky zaujalo nejvíce umělců v každé době. Básníci skládají milostné verše, spisovatelé píšou romány, hudebníci skládají milostné písně, kamennou lásku ztvárňují sochaři. Slůvko samo o sobě je velmi emotivní a plné citu.
Snad největší lásku potkáváme v dospělosti. Bezesporu je láska mezi mužem a ženou tím nejkrásnějším, co nás může v životě potkat. Je to období, kdy nemyslíme na nic a nikoho jiného. Každý člověk by měl opětovanou lásku poznat. Láska nás provází celým životem v mnoha podobách.
Znamená více dávat nežli brát. Má být nesobecká a čistá. Milovat musíme celým srdcem. Jinak nikdy nepoznáme kouzlo lásky, která nás celý život obohacuje. Láska není věc, na kterou si můžeme šáhnout. Nemůžeme si s ní být jistí.
Existuje láska neopětovaná nebo nevěra. Pro lásku musíme hodně obětovat a buď ji získáme, někdy jen na chvíli, nebo ne. Měli bychom zkusit nějaký vztah, protože bez lásky nemůžeme být nikdy šťastní. "Život bez lásky je jako život bez slunce."
Za pojem láska také schováváme své pozitivní vztahy ke zvířatům, přírodě, svému okolí. Podle astrologie jsem vodní živel, mé znamení zvěrokruhu je ryba, a proto mám ráda procházky podél řeky. Naplňují mne energií, zbavují stresu, uklidňují. Ale je tohle láska?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petulca.Peta, 23.01.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­