ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

­­­­

Úžasní Řekové (Děsivé dějiny) (2)

  • podtitul: O čem se vám učitelé neodvažují říct

Další z příběhů oblíbených Děsivých dějin. Netradičně pojatý populární a úsměvný výklad dějin starověkého Řecka.
Příručka zábavným způsobem přibližuje základní informace o dějinách starověkého Řecka i různé zajímavosti o způsobu života, oblékání, vaření, mytologii, výchově dětí, jejich hrách apod. Vše je doplněno vtipnými obrázky a komentáři.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2005 (4. vydání). Z anglického originálu The Groovy Greeks (Horrible Histories) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Martin Brown. Počet stran: 128. ISBN: 80-252-0165-1.

PROSTŘEDÍ:

Antické Řecko

NÁMĚT:

Genialita antického Řecka

DĚJOVÁ LINIE:

Dějová linie se řídí od samotného počátku řecké říše, kdy byla rozdělena na několik městských částí, až po její nezdárný konec, kdy ji dobyl Řím, jehož sláva zastínila právě geniální Řecko. V této knize se mimo jiné podíváme na mnohé řecké vynálezy, které sice dnes známe, avšak jejich původ nám byl záhadou, na mnohé uznávané filozofy a myslitele a také na statečnou armádu hoplítů, jichž se obával celý svět.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Přiblížení toho, jak geniální a úžasní byli antičtí Řekové.

MOTIVY:

Genialita, úžasnost, chytrost, Řecko, antika

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka se mi velice líbila zejména díky osobitému humoru, jenž si dozajista zamiluje nejen kdejaké dítě, ale i každý dospělý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 07.03.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Úžasní Řekové (Děsivé dějiny) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)