ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

­­­­

Keltští hrdlořezové (Děsivé dějiny)

  • podtitul: O čem se vám učitelé neodvažují říct

Kniha humornou formou přibližuje historii a zvyky Keltů.
Autor se zaměřil na všelijaké zajímavosti a zvláštnosti. Jsou to především hrůzostrašné keltské obřady, válečnické umění a duchovní život. Vše je doplňováno vtipnými obrázky a komentáři. Celkově lze z knihy získat slušný přehled o životě Keltů.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2004 (3. vydání). Z anglického originálu The Cut-throat Celts (Horrible Histories) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Martin Brown. Počet stran: 128. ISBN: 80-252-0128-7.

PROSTŘEDÍ:

Místa, kde se rozkládala keltská říše

NÁMĚT:

Keltové

DĚJOVÁ LINIE:

Příběh se týká Keltů nejen jako druidů (jak je naznačeno na obalu knihy), ale jako takových. V knize se dozvídáme především zajímavá fakta o jejich zvycích a tradicích, které by nám dnes připadaly trochu přitažené za vlasy (například řešení jak si usmířit bohy). Taktéž jsou zde vyvráceny mnohé fámy a vysvětleny další věci, které mnohým zaujatým mohly vrtat hlavou (třeba proč nosili prase na helmě). Samozřejmě se kniha ani nevyhýbá druidům a jejich praktikám či samotným náčelníkům a jejich marnému boji proti vzrůstajícímu Římu. Je zde proto v podstatě - jako i u jiných knih - vylíčena historie jednoho národa až do jeho roztroušení.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Obeznámit čtenáře o Keltech.

MOTIVY:

Keltové, tradice, zvyky

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi líbila, protože je vtipně podaná stejně jako všechny ostatní od Terry Dearyho a ilustrátora Martina Browna.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 30.03.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Keltští hrdlořezové (Děsivé dějiny)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)