ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

­­­­

Keltští hrdlořezové (Děsivé dějiny)

  • podtitul: O čem se vám učitelé neodvažují říct

Kniha humornou formou přibližuje historii a zvyky Keltů.
Autor se zaměřil na všelijaké zajímavosti a zvláštnosti. Jsou to především hrůzostrašné keltské obřady, válečnické umění a duchovní život. Vše je doplňováno vtipnými obrázky a komentáři. Celkově lze z knihy získat slušný přehled o životě Keltů.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2004 (3. vydání). Z anglického originálu The Cut-throat Celts (Horrible Histories) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Martin Brown. Počet stran: 128. ISBN: 80-252-0128-7.

PROSTŘEDÍ:

Místa, kde se rozkládala keltská říše

NÁMĚT:

Keltové

DĚJOVÁ LINIE:

Příběh se týká Keltů nejen jako druidů (jak je naznačeno na obalu knihy), ale jako takových. V knize se dozvídáme především zajímavá fakta o jejich zvycích a tradicích, které by nám dnes připadaly trochu přitažené za vlasy (například řešení jak si usmířit bohy). Taktéž jsou zde vyvráceny mnohé fámy a vysvětleny další věci, které mnohým zaujatým mohly vrtat hlavou (třeba proč nosili prase na helmě). Samozřejmě se kniha ani nevyhýbá druidům a jejich praktikám či samotným náčelníkům a jejich marnému boji proti vzrůstajícímu Římu. Je zde proto v podstatě - jako i u jiných knih - vylíčena historie jednoho národa až do jeho roztroušení.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Obeznámit čtenáře o Keltech.

MOTIVY:

Keltové, tradice, zvyky

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi líbila, protože je vtipně podaná stejně jako všechny ostatní od Terry Dearyho a ilustrátora Martina Browna.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 30.03.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Keltští hrdlořezové (Děsivé dějiny)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­