ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

­­­­

Strašliví Egypťané (Děsivé dějiny)

  • spoluautorství Peter Hepplewhite
  • podtitul: O čem se vám učitelé neodvažují říct
  • vhodné pro děti i mládež

Poutavě podané dějiny starověkého Egypta doplněné nejrůznějšími zajímavostmi i kuriozitami o způsobu života, písmu, mírách, balzamování atd.
Je to velmi zábavná příručka, z níž se děti (ve věku asi od 10 let) mohou dozvědět vedle základních údajů i kuriozity typu: jak bylo postupováno při balzamování, jak si budoucí faraon zajistil moc, když královská dcera měla mnoho sester, co vůbec znamená slovo faraon, ale také něco o egyptském písmu, matematice, mírách aj. To vše doprovozeno humornými komiksovými obrázky.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2001 (2. vydání). Z anglického originálu The Awesome Egyptians (Horrible Histories) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Martin Brown. Počet stran: 128. ISBN: 80-7186-658-X.

PROSTŘEDÍ:

Egypt

NÁMĚT:

Starověká egyptská říše

DĚJOVÁ LINIE:

Příběh se točí okolo egyptské říše. Vypráví její příběh od jejího počátku, kdy byla rozdělena na Horní a Dolní Egypt, posléze spojena a nakonec dobyta, až nakonec zcela zanikla. Líčí propracovanou egyptskou kulturu, kde vynikali nejen v lékařství, inženýrství, architektuře, ale i ve filozofii (například co se týče posmrtného života). Zároveň popisuje životy faraonů, božstvo, pyramidy a hrobky či vyvrací mnohé fámy a báchorky.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Obeznámit čtenáře o propracovanosti egyptské říše.

MOTIVY:

Bohové, kultura, Egypt, faraoni, architektura

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi líbila, avšak musím říci, že dle mého názoru se jedná o nejslabší díl Děsivých dějin od Terry Dearyho.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 30.03.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Strašliví Egypťané (Děsivé dějiny)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­