ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

­­­­

Neskuteční Inkové (Děsivé dějiny)

  • podtitul: O čem se vám učitelé neodvažují říct
  • vhodné pro děti i mládež

Další svazek netradičně pojatých dějin je zaměřen na původní obyvatelstvo Peru.
Dozvíte se, kdo byli a kde a jak žili Inkové, kdo jim vládl a jak to s nimi bylo po objevení Ameriky, jak válčili mezi sebou i se španělskými conquistadory (a jejich bacily) - ale také zjistíte, co je čiča, k čemu všemu byla Inkům dobrá lama, jak to vypadalo v tamní škole, proč služebné jedly vládcovy vlasy a mnoho dalších zajímavých nechutností.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2006 (3. vydání). Z anglického originálu The Incredible Incas (Horrible Histories) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Martin Brown. Počet stran: 127. ISBN: 80-252-0341-7.

PROSTŘEDÍ:

Incká říše

NÁMĚT:

Život v incké říši

DĚJOVÁ LINIE:

Příběh se točí okolo incké společnosti. Od těch nejníže postavených jedinců až po samotného vládce, a to vše od počátku incké říše až po její konec, kdy ji kolonizovali evropští kolonizátoři.
Dozvídáme se zde o tom, jak Inkové žili, jak uctívali bohy, jak se léčili, vyráběli pivo, lesk na vlasy, jak se chovali ke svým nepřátelům, jak u nich fungovala pošta, písmo, farmářství a mnohé jiné.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Přiblížit laikovi inckou společnost

MOTIVY:

Bohové, Inkové, kultura

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi líbila, protože toto téma se ve školách prakticky nikde neučí (tedy pokud nestudujete nějaký odborný obor, program či cokoliv podobného), a tak jsem se mohl o něm dozvědět zábavnou formou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 30.04.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Neskuteční Inkové (Děsivé dějiny)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)