ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

   
­­­­

Neskuteční Inkové (Děsivé dějiny)

  • podtitul: O čem se vám učitelé neodvažují říct
  • vhodné pro děti i mládež

Další svazek netradičně pojatých dějin je zaměřen na původní obyvatelstvo Peru.
Dozvíte se, kdo byli a kde a jak žili Inkové, kdo jim vládl a jak to s nimi bylo po objevení Ameriky, jak válčili mezi sebou i se španělskými conquistadory (a jejich bacily) - ale také zjistíte, co je čiča, k čemu všemu byla Inkům dobrá lama, jak to vypadalo v tamní škole, proč služebné jedly vládcovy vlasy a mnoho dalších zajímavých nechutností.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2006 (3. vydání). Z anglického originálu The Incredible Incas (Horrible Histories) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Martin Brown. Počet stran: 127. ISBN: 80-252-0341-7.

PROSTŘEDÍ:

Incká říše

NÁMĚT:

Život v incké říši

DĚJOVÁ LINIE:

Příběh se točí okolo incké společnosti. Od těch nejníže postavených jedinců až po samotného vládce, a to vše od počátku incké říše až po její konec, kdy ji kolonizovali evropští kolonizátoři.
Dozvídáme se zde o tom, jak Inkové žili, jak uctívali bohy, jak se léčili, vyráběli pivo, lesk na vlasy, jak se chovali ke svým nepřátelům, jak u nich fungovala pošta, písmo, farmářství a mnohé jiné.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Přiblížit laikovi inckou společnost

MOTIVY:

Bohové, Inkové, kultura

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi líbila, protože toto téma se ve školách prakticky nikde neučí (tedy pokud nestudujete nějaký odborný obor, program či cokoliv podobného), a tak jsem se mohl o něm dozvědět zábavnou formou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 30.04.2014

­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Neskuteční Inkové (Děsivé dějiny)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­