ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

   
­­­­

Temní rytíři a ošumělé hrady (Děsivé dějiny)

  • podtitul: O čem se vám učitelé neodvažují říct
  • speciální vydání

Populární výklad pro děti o temných zákoutích rytířských bojů a krutém životě ve středověku.
Další z řady knih edice Děsivé dějiny, tentokrát o životě ve středověku za časů rytířů. Dočtete se o krutých bojích člověka proti člověku. O rytířích bojujících nejen na válečném poli, ale i v soubojích, jež se pořádaly pro pobavení krále a jeho poddaných. Pomocí kvízů mohou čtenáři zjistit, zda by byli správnými rytíři či by byli schopni dobýt středověký hrad. Nechybí ani výčet tehdejších válečných zbraní a mučících nástrojů.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2004 (2. vydání). Z anglického originálu Dark Knights and Dingy Castles (Horrible Histories Special) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Philip Reeve. Počet stran: 173. ISBN: 80-252-0129-5.

PROSTŘEDÍ:

Prakticky celý svět (jmenovitě ale třeba Jeruzalém, kolem něhož se točí křižácké výpravy)

NÁMĚT:

Převážně temný středověk

DĚJOVÁ LINIE:

Příběh se točí hlavně okolo rytířů. Od jejich samotných počátků v historii, až po jejich poslední výjezd, který se nezdárně uskutečnil v první světové válce, kdy se pokusili zaútočit na tankovou linii. Mimo rytířů se v knize ale dočteme i o hradech, o tom, jak se stavěly. Poznáme strukturu hradu a názor samotných stavitelů na jejich práci. Také jsou v knize zmiňovány křižácké výpravy a jejich jednotlivé průběhy. Jsou zde dokonce zaznamenány jednotliví hrdinové (lépe řečeno slavní bojovníci) středověku, jejich stručný popis života, čím se proslavili a jak vlastně zemřeli.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Středověk v prostředí rytířů a nižších skupin lidí v pyramidě důležitosti (ta je také v knize zakreslena)

MOTIVY:

Rytířství, křižáctví, výpravy, Jeruzalém, boje, hrdinství, boje, bitvy, hrady

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi líbila, protože je detailně rozepsaná a přesto čtenáře nijak nenudí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 07.03.2014

­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Temní rytíři a ošumělé hrady (Děsivé dějiny)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­