ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

   
­­­­

Ještě prohnilejší Římané (Děsivé dějiny)

  • kniha je určena především dětem a mládeži

Ilustrované, velmi přístupnou a zábavnou formou zpracované dějiny i život Římanů.
V knize je celá historie Říma od jeho založení dvojčaty až po kruté císaře, kteří prohlásili vraždění za národní sport. Dočtete se zde o gladiátorech a jejich krvavém Koloseu, můžete si vyzkoušet, jak se žilo římským legionářům. Dále najdete nejrůznější pověry, zvyky a zábavný kvíz. Přečtete si o Hanibalovi, Spartakovi i o některých římských císařích.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2005 (2. vydání). Z anglického originálu The Ruthless Romans (Horrible Histories) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Martin Brown. Počet stran: 127. ISBN: 80-252-0179-1.

PROSTŘEDÍ:

Římské impérium

NÁMĚT:

Život v intrikářské a prohnilé římské společnosti.

DĚJOVÁ LINIE:

Dějová linie se řídí od samotného počátku římského impéria, kdy ho údajně založili Romulus a Remus, které vychovala vlčice s čápem (jejich rodiče asi museli být pěkně trhlí), až po její konec, kdy se rozdělila na dvě části. Líčí se zde především život státníků a důležitých osobností, které zaznamenaly jakýsi vliv na mocnost. Zároveň jsou zde i oblíbení gladiátoři a gladiátorské hry, kde je vylíčeno, jak nelidsky krutě se s nimi zacházelo.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Přiblížení drsných, krutých a nelidských praktik Římanů v období jejich impéria.

MOTIVY:

Prohnilost, ještě větší prohnilost, Řím, impérium, státníci, gladiátoři

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka se mi velice líbila díky barvitým popisům, v nichž se autor i přes jejich drsnou povahu neubránil svému osobitému stylu humoru.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 07.03.2014

­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Ještě prohnilejší Římané (Děsivé dějiny)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)