ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

­­­­

Ještě prohnilejší Římané (Děsivé dějiny)

  • kniha je určena především dětem a mládeži

Ilustrované, velmi přístupnou a zábavnou formou zpracované dějiny i život Římanů.
V knize je celá historie Říma od jeho založení dvojčaty až po kruté císaře, kteří prohlásili vraždění za národní sport. Dočtete se zde o gladiátorech a jejich krvavém Koloseu, můžete si vyzkoušet, jak se žilo římským legionářům. Dále najdete nejrůznější pověry, zvyky a zábavný kvíz. Přečtete si o Hanibalovi, Spartakovi i o některých římských císařích.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2005 (2. vydání). Z anglického originálu The Ruthless Romans (Horrible Histories) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Martin Brown. Počet stran: 127. ISBN: 80-252-0179-1.

PROSTŘEDÍ:

Římské impérium

NÁMĚT:

Život v intrikářské a prohnilé římské společnosti.

DĚJOVÁ LINIE:

Dějová linie se řídí od samotného počátku římského impéria, kdy ho údajně založili Romulus a Remus, které vychovala vlčice s čápem (jejich rodiče asi museli být pěkně trhlí), až po její konec, kdy se rozdělila na dvě části. Líčí se zde především život státníků a důležitých osobností, které zaznamenaly jakýsi vliv na mocnost. Zároveň jsou zde i oblíbení gladiátoři a gladiátorské hry, kde je vylíčeno, jak nelidsky krutě se s nimi zacházelo.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Přiblížení drsných, krutých a nelidských praktik Římanů v období jejich impéria.

MOTIVY:

Prohnilost, ještě větší prohnilost, Řím, impérium, státníci, gladiátoři

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka se mi velice líbila díky barvitým popisům, v nichž se autor i přes jejich drsnou povahu neubránil svému osobitému stylu humoru.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 07.03.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Ještě prohnilejší Římané (Děsivé dějiny)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­