ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

­­­­

Drsná doba kamenná (Děsivé dějiny)

  • podtitul: O čem se vám učitelé neodvažují říct

Další publikace z řady Děsivé dějiny nám tentokrát přiblíží dobu kamennou.
Vedle přehledu historických faktů o vývoji člověka a jeho postupném osidlování světa podaných opět humornou formou, se dozvíme věci, o nichž se opravdu ve většině učebnic nic nepíše. Dozvíme se, jaká zvířata jedli tehdejší lidé nejraději, jaké rituály dodržovali a co používali místo toaletního papíru. Text je prokládán kvízy, úkoly a je doprovázen pro tuto edici typickými odlehčujícími ilustracemi.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2005 (4. vydání). Z anglického originálu The Savage Stone Age (Horrible Histories) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Martin Brown. Počet stran: 128. ISBN: 80-252-0172-4.

PROSTŘEDÍ:

Doba kamenná

NÁMĚT:

Historie doby kamenné a postavení člověka v ní.

DĚJOVÁ LINIE:

Děj je líčen postupně, a to od samotného počátku vývoje člověka až do dnešních standardů homo sapiens sapiens.
Vypráví o krutých technikách léčení, které by vám dnes rozhodně neschválil žádný z lékařů a zároveň o drsnosti chování, jehož by se zděsil i Guth-Jarkovský a byl by jím poznamenán na pěkně dlouhou dobu.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Přiblížení doby kamenné člověku, jenž o ní slyšel buď jenom ve škole anebo prakticky vůbec.

MOTIVY:

Lov, malby, vývoj, člověk, hrubost, drsnost

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka se mi velice líbila hlavně díky jednoduché komické ilustraci, která mne mnohdy dokázala dobře pobavit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 07.03.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Drsná doba kamenná (Děsivé dějiny)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­