ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

­­­­

Drsná doba kamenná (Děsivé dějiny)

  • podtitul: O čem se vám učitelé neodvažují říct

Další publikace z řady Děsivé dějiny nám tentokrát přiblíží dobu kamennou.
Vedle přehledu historických faktů o vývoji člověka a jeho postupném osidlování světa podaných opět humornou formou, se dozvíme věci, o nichž se opravdu ve většině učebnic nic nepíše. Dozvíme se, jaká zvířata jedli tehdejší lidé nejraději, jaké rituály dodržovali a co používali místo toaletního papíru. Text je prokládán kvízy, úkoly a je doprovázen pro tuto edici typickými odlehčujícími ilustracemi.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2005 (4. vydání). Z anglického originálu The Savage Stone Age (Horrible Histories) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Martin Brown. Počet stran: 128. ISBN: 80-252-0172-4.

PROSTŘEDÍ:

Doba kamenná

NÁMĚT:

Historie doby kamenné a postavení člověka v ní.

DĚJOVÁ LINIE:

Děj je líčen postupně, a to od samotného počátku vývoje člověka až do dnešních standardů homo sapiens sapiens.
Vypráví o krutých technikách léčení, které by vám dnes rozhodně neschválil žádný z lékařů a zároveň o drsnosti chování, jehož by se zděsil i Guth-Jarkovský a byl by jím poznamenán na pěkně dlouhou dobu.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Přiblížení doby kamenné člověku, jenž o ní slyšel buď jenom ve škole anebo prakticky vůbec.

MOTIVY:

Lov, malby, vývoj, člověk, hrubost, drsnost

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka se mi velice líbila hlavně díky jednoduché komické ilustraci, která mne mnohdy dokázala dobře pobavit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 07.03.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Drsná doba kamenná (Děsivé dějiny)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)