ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deary Terry (*04.03.1946)

­­­­

Mizerná první světová válka (Děsivé dějiny)

  • pro mládež a děti od 10 let

Netradiční pohled na každodenní život vojáků i prostých lidí za první světové války. Zejména to, co nenajdete v učebnicích.
Kromě základních informací tu čtenář najde i rady, jak se chovat během plynového útoku, jak nabíjet zbraň a podobně. Příručka tvoří přechod mezi komiksem a naučným příběhem. Navíc vše popisuje velmi populárně, často vtipně a s nadsázkou.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2006 (2. vydání). Z anglického originálu The Woeful Second World War (Horrible Histories) přeložila Šárka Kadlecová. Ilustroval Martin Brown. Počet stran: 128. ISBN: 80-252-0415-4.

PROSTŘEDÍ:

Evropa

NÁMĚT:

Období první světové války

DĚJOVÁ LINIE:

Příběh je v podstatě o první světové válce. Je v ní popisován její průběh, následky, samotní lidé, kteří ji prožívali nejen na bitevním poli, ale také ve městech, kterých se válka pouze dotýkala a přesto poznamenala lidi natolik, že se uchýlili k poněkud nekalým a drastickým metodám (viz příběh s dívenkou a jejím dopisem).

HLAVNÍ MYŠLENKA:

První světová válka podaná tak, aby jí člověk, jenž tehdy nežil, lépe porozuměl a neměl na ni jen strohý náhled, který je vyučován ve školách.

MOTIVY:

Válka, boj, nepokoje, lidé

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi líbila, avšak při jejím čtení mi mnohdy nebylo do smíchu, ačkoliv obrázky k tomu přímo vybízely. Možná to bylo způsobeno tím, jak barvitě v knize bylo vše popsáno, nebo také tím, že jde o docela nedávnou dobu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 30.04.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Terry Deary - Mizerná první světová válka (Děsivé dějiny)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­